Loodus lummab igal sügisel


Avaldaja:Madli Leikop05. Oktoober 2020

29. septembril toimus juba üheksandat korda Tartu linna 2. klasside õpilastele suunatud looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“.

Seekord toimus ainult veebivoor, millest võtsid osa 4- liikmelised võistkonnad kaheteistkümnest Tartu linna koolist. 

Veebivoorus olevate ülesannete lahendamiseks tuli kasuks lai silmaring ning loodusalased teadmised. 

Võistkonnad pidid kirjelduse ja pildi järgi ära arvama õige puu-, taime- ja linnuliigi, teadma missugused puud ei ole talvel rohelised ning mille poolest erinevad üksteisest puud ja põõsad;  tundma vilju ja üheskoos otsustama, kas väited taimede ja loomade kohta on tõesed või mitte.

Suurt põnevust pakkus lindude anagrammülesanne, kus võistkonnad pidid välja selgitama, missugused linnuliigid on sõnadesse ära peidetud ja teadma, missugused neist on rändlinnud, kes lendavad sügisel lõunamaale.

Võistlus oli äärmiselt põnev ja tasavägine.

Võistluse „Loodus lummab“ võitis Tartu Hansa Kool, teise koha saavutas Tartu Raatuse Kool ning kolmanda koha Tartu Descartes´i Kool. Esikolmikut lahutas üksteisest ainult 1 punkt.

Väga tublid olid kõik võistlusel osalenud õpilased!

Tänu- ja kiidusõnad õpilasi juhendanud õpetajatele!

Suur tänu asutustele, kes toetasid võistlust „Loodus lummab“ auhindadega! Nendeks olid Tartu Linnavalitsuse haridusosakond,  Aura Keskus, Tartu infokeskus, Eesti Ornitoloogiaühing, Ahhaa Teaduskeskus, Kirjastus Koolibri, Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus ning Eduring Koolitused.

Helis Hani ja Merilin Bereznjov, „Loodus lummab“ korraldajad

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet