Pelgulinna gümnaasiumis startis nutiõppe pilootprojekt


Avaldaja:Merje Pors20. Jaanuar 2012

Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi õppurid alustasid tänasest nutiõppe pilootprojektiga, mille eesmärgiks on kaasaegsed nutitelefonid teenima panna kooli õppeprogrammi mitmekesistamise huve.

Tallinna koolide IKT nõukogu  liikme ja Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi arendusjuhi Birgy Lorenzi sõnul on Pelgulinna gümnaasiumi ja Elisa ühisaktsiooni eesmärgiks katsetada uudseid mobiiltehnoloogia vahendeid ja tehnoloogiaid tavakoolis, märgib Elisa oma pressiteates.

„Tahame testida ja luua metoodika nutitelefonide rakendamiseks õppetöös,“ lausus Birgy Lorenz. „Plaanis on välja töötada erinevaid lahendusi, kuidas koolid saaksid mobiiltelefone kasutada aine eesmärkide saavutamisel. Mitmed noored õpetajad on huvitatud oma aine raames uue tehnika testimisest ja ülesannete loomisest,“ rääkis Lorenz.

Võimaluse korral laieneda

„Pelgulinna gümnaasiumi õpilased on juba ka ise välja töötanud mitmeid ideekavandeid, kuidas koolitööd nutitelefonide toel elavdada,“ sõnas ta. Näiteks mõtlesid põhikooli ja keskkooli õpilased välja, kuidas teha nutitelefonidega õppefilmid erinevate matemaatika ülesannete teemal ning kuidas õppefilmi tunnis kasutada.

„Kavas on ka kooliümbruse kaardistamine ja GPS raja maha panemine looduses, seejuures õpivad asjaosalised pildistamist ja GPS-i kasutamist. Muidugi tahame õppida kasutama ja looma erinevaid mobiilseid app`e ehk rakendusi ning seda nii õpilaste kui ka õpetajate poolt,“ osutas Lorenz.

Elisa tootejuht Mailiis Ploomanni sõnul on noored tänapäeval väga aktiivsed nutitelefonide kasutajad. „Kui nad nutifone niikuinii väga aktiivselt kasutavad, siis on mõistlik õpetada neile võimalikult palju kasulikke tegevusi,“ lausus Ploomann. „Täna kasutavad noored nutitelefone peamiselt mängimiseks ja sotsiaalmeedia kanalis Facebook suhtlemiseks, kuid antud projekti eesmärgiks ongi õpetada noortele palju enamat ning kasulikumat,“ ütles ta.


Birgy Lorenzi sõnul aitab nutitelefon lisaks erineva infoga kursis olemisele viia läbi ka õpiülesandeid, mis meenutavad reaalset elu ning tuleviku töökoha situatsioone. „Kasvõi võimalus õppida-töötada kaugtöö keskkonnas, koostöös teiste riikide ettevõtetega või töö innovaatilises firmas, kus inimesi väärtustatakse mitte laua taga istumise eest kellast kellani, vaid tegeliku töö tegemise eest – kus iganes see vajalikuks peaks osutuma,“ lausus Birgy Lorenz.

Testprogramm käivitatakse Pelgulinna gümnaasiumis ning programmi edukuse korral soovib Birgy Lorenz nutitelefonide õpet riiklike vahendite toel laiendada ka teistesse Tallinna ja Eesti koolidesse.

Foto: Flickr

Haridus- ja Noorteamet