Eesti ühines G7 ja UNESCO haridusministrite kooli- ja küberkiusamise vastase ühisavaldusega, millega kutsutakse üles olema ning käituma küberruumis vastutustundlikumalt eriti laste ja noortega.
TalTechi küberkaitseteadur ja Pelgulinna gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz soovitab e-õppega kasutusse võetud rohketes erinevates õpikeskkondades registreerida õpilastel ja õpetajatel end vahel ka varinimede ning salajaste e-mailiga kontodega.
Rahvusvaheline teadlasrühm, kes uuris projekti „Youth Skills“ käigus Euroopa noorte digipädevusi, tõi esile, et riigiti on digivahendite kättesaadavus kohati ebavõrdne ja digitaalsete oskuste tase ebaühtlane.
KüberPähklit korraldab Tallinna Tehnikaülikool kolmandat aastat ja selles osaleb enamasti 8500 õpilast. Uuring mõõdab Eesti laste käitumist ja oskuseid internetis.
Riigi Infosüsteemi Ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer soovitab kodus töötajatel ja õppijatel vaadata kriitilise pilguga üle kõikide kasutatavate programmide uuendused ning info kogumise load, et vältida võimalikke kuritegelikke ründeid isiklike andmete suunas.
Projekti "Targalt internetis", Pärnu Rääma Põhikooli ja Pelgulinna Gümnaasiumi esindajad kutsusid lapsi turvalise interneti päevaks looma meeme teemal "Laps teeb, mis laps näeb". Tulemus sai huvitav, lapsed annavad täiskasvanutele häid soovitusi.
Eesti 14-18aastaste noorte seas läbi viidud küsitlusest selgus, et nende arvates on digikanalites suhtlemine lihtsam ja efektiivsem kui näost näkku teavitus. Üle poolte hinnangul on emotikonide, piltide ja videote vahendusel kergem oma mõtteid edasi anda.
KüberPähkli uuringut on Eestis läbi viidud mitmel aastal. Seekord toimus küsitlus 1. oktoobrist 10. novembrini 2019 ja selles osalesid 8688 õpilast 4.-9. klassini, mis moodustab 10% antud fookusgrupist.