Kasulik teada

 • Algab üheksas väikeste kodu-uurijate tegevusaasta

  Algab üheksas väikeste kodu-uurijate tegevusaasta

  16. Oktoober 2018
  Käesoleval õppeaastal korraldavad Eesti Lugemisühing ja Järvamaa Muuseum väikeste kodu-uurijate uurimistööde võistluse teemal „Naer on terviseks".
 • TransferWise kutsub aruteluhommikule

  TransferWise kutsub aruteluhommikule

  15. Oktoober 2018
  Aruteluhommik "Kuidas saavad idud üldse kasvada, kui pole kastjaid?" reedel, 19. oktoobril kell 9.30-11.00 TransferWise´i kontoris Tallinnas.
 • Selgusid Aasta Õpetaja 2018 laureaadid

  Selgusid Aasta Õpetaja 2018 laureaadid

  14. Oktoober 2018
  Tallinnas Estonia kontserdisaalis tunnustati Eesti Vabariigi parimaid õpetajaid ja haridustöötajaid. Esmakordselt tunnustati laureaate riiklike hariduspreemiatega ja anti välja elutööpreemia auhind, mille pälvis Ülo Vooglaid. Kokku jagati tunnustusi 14 kategoorias.
 •  

  Koostöö hõlbustab õppimist Tartu ja Lyoni ülikoolis

  12. Oktoober 2018
  Neljapäeval, 11. oktoobril kirjutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser alla lepingule, mille järgi avaneb prantsuse keele ja kirjanduse ning vene ja slaavi filoloogia eriala üliõpilastel võimalus omandada magistrikraad nii Tartu Ülikoolis kui ka Jean Moulin Lyon 3 Ülikoolis.
 •  

  Oktoobri lõpuni on Tartumaa koolinoortel võimalik kandideerida töövarjuks

  11. Oktoober 2018
  Kuni 30. oktoobrini on Tartumaa 11.- 12. klassi noortel võimalik kandideerida töövarjuks Tartumaa Rajaleidja keskuse töövarjupäevale. Valikus on üle 200 erineva ameti erinevatelt elualadelt.
 •  

  Valitsus kiitis heaks õpetajate õigusi täpsustava eelnõu

  11. Oktoober 2018
  Valitsus saatis riigikogule põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused, millega täpsustatakse õpetaja sekkumisvõimalusi koolis tekkida võivates ohtlikes olukordades.
 • Noore uurija stipendium toetab innukaid noori teadustöö tegijaid

  Noore uurija stipendium toetab innukaid noori teadustöö tegijaid

  08. Oktoober 2018
  15. oktoobrini oodatakse 8.-11. klassi noori kandideerima noore uurija stipendiumile. Stipendium annab õpilasele võimaluse teha oma uurimistöö valmis koostöös teadlasest juhendajaga, toimetada teaduslaboris, osaleda välitöödel, muul moel lüüa kaasa juhendaja või tema teadusgrupi teadustöös.
 • HITSA avas IT-teemalise foorumi haridusasutustele

  HITSA avas IT-teemalise foorumi haridusasutustele

  08. Oktoober 2018
  Vastavatud foorumisse on koondatud info haridusasutuste jaoks kasulike IT-teemade kohta. Saab esitada küsimusi, küsimustele saab vastuseid anda ja kommentaare esitada.
 • Noored esitlesid mõtteid vastutustundlikust ärist

  Noored esitlesid mõtteid vastutustundlikust ärist

  08. Oktoober 2018
  Laupäeval, 6. oktoobril toimus SEB Innovatsioonikeskuses Youth Empowered Eesti õppesarja avaüritus „Meil ei ole planeeti B“, kus noored tutvusid vastutustundliku ettevõtlusega ja töötasid kogenud mentorite juhendamisel välja reaalseid ärimudeleid.
 •  

  Mailis Reps: noored tahavad ja oskavad poliitilistes otsustes kaasa lüüa

  08. Oktoober 2018
  Möödunud nädalal toimunud noorsootöö foorumil NOORUM arutleti koos noortega tuleviku noortepoliitika ja väljakutsete üle, mis ootavad noori ees järgmisel kümnendil.