Edulugu

 • Tegelikkuses tõestatud: koos on kergem

  Tegelikkuses tõestatud: koos on kergem

  28. Juuni 2020
  Äsjasest kevadest pole veel nii palju aega möödas, et mitte keegi enam ei mäletaks. Ikka küsitakse pisukese ärevusega: aga kui SEE kordub? Kui kordub, siis on lastevanematel kodusõpet toetav Facebooki grupp “Kodune distantsõpe” käepärast võtta.
 • Aasta e-kursuse tiitli pälvis kursus Läänemeremaade ajaloost

  Aasta e-kursuse tiitli pälvis kursus Läänemeremaade ajaloost

  29. Mai 2020
  Eile, 28. mail toimunud tunnustusseminaril kuulutati välja Aasta e-kursus 2020. Tiitli pälvis Tartu Ülikooli lektori PhD Heiko Pääbo e-kursus Läänemere regiooni ajaloost. Samal veebiseminaril tunnustati ka e-kursuse kvaliteedimärgiga pärjatud kursuste autoreid.
 • Koduõppel kasutavad koolid digiõpikuid senisest pea kümme korda rohkem

  Koduõppel kasutavad koolid digiõpikuid senisest pea kümme korda rohkem

  21. Aprill 2020
  Kui enne kaugõppe perioodi õppis digiõpikutega iga kuu umbes 40 000 õpilast, siis nüüd kasutab Opiqut igal nädal ligikaudu 90 000 õpilast üle Eesti. Kõige aktiivsemalt kasutavad digiõpikuid teise ja kolmanda kooliastme õpilased.
 • Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ning Lääne- ja Saaremaalt

  Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ning Lääne- ja Saaremaalt

  14. Aprill 2020
  Selgunud on tänavuse õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. Gümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Hipp Saar (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Anna Pauliina Rumm (Tallinna Reaalkool) ning põhikoolis Anni Hipp Visla (Risti Põhikool) ja Kristin Poopuu (Saaremaa Ühisgümnaasium).
 • Selgusid IT-sektori aasta tegija, tegu ja läbimurdja

  Selgusid IT-sektori aasta tegija, tegu ja läbimurdja

  24. Märts 2020
  Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kuulutas välja sektori 2019. a aasta auhindade saajad. Liidu juhatuse otsusel sai aasta tegija 2019 tiitli TalTechi targa linna tippkeskuse FinEst Twins asutaja Ralf-Martin Soe.
 • Esimesed noore IT-koolitaja stipendiumi saajad on selgunud

  Esimesed noore IT-koolitaja stipendiumi saajad on selgunud

  19. Detsember 2019
  19. detsembril kuulutasid Baltic Computer Systems ja BCS Koolitus koostöös HITSAga välja stipendiumi “Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja” saajad.
 • Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis Hando Runnel

  Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis Hando Runnel

  01. Detsember 2019
  Rahvusülikooli 100. aastapäeva aktusel anti üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind, millega tunnustati luuletajat, kirjastajat, esseisti ja rahvuslikku mõtlejat Hando Runnelit.
 •  

  Aasta koolitaja on Kristel Jalak

  22. November 2019
  21. novembril Tallinna Õpetajate majas toimunud V koolitajate mittekonverentsil „Koolituse headus“ arutleti täiskasvanute koolituste kvaliteedi üle ja kuulutati välja aasta koolitaja 2019, kelleks on Kristel Jalak.
 • Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis Ain Kallis

  Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis Ain Kallis

  20. November 2019
  Tallinnas Lauluväljaku Klaassaalis toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil „Eesti teab? Eesti teab!“ anti üle 2019. a Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest pälvis geograaf Ain Kallis.
 • Mailis Reps tunnustas rahvusvahelistel võistlustel edukaid õppureid

  Mailis Reps tunnustas rahvusvahelistel võistlustel edukaid õppureid

  20. November 2019
  18. novembril tunnustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps rahvusvahelistel olümpiaadidel ja võistlustel märkimisväärseid tulemusi saavutanud õpilasi ja nende juhendajaid Noblessneri Valukojas toimunud vastuvõtul „Tere tulemast Olümposele“.