Edulugu

 • Suur linnuõhtu toimub seekord veebis

  Suur linnuõhtu toimub seekord veebis

  04. Detsember 2020
  Sel aastal toimub Eesti Ornitoloogiaühingu traditsiooniline suur linnuõhtu 8. detsembril kell 18.00 veebiülekandena UTTV lehel.
 • Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus pälvisid Euroopa ettevõtliku kooli tiitli

  Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus pälvisid Euroopa ettevõtliku kooli tiitli

  10. November 2020
  9. novembril tunnustatakse ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa poolt silmapaistvaid Euroopa üldharidus- ja kutsekoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Tunnustuse pälvisid Eestist Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus.
 •  

  Ettevõtliku Kooli Kuldpartneri meenekonkursi võit tuli Pärnumaale

  22. Oktoober 2020
  Selle aasta Ettevõtliku Kooli Kuldpartneri meene ja meene nimekonkursi võitis Pärnu Rääma Põhikooli 7.b klassi õpilane Lene Jüriso meenega "Tunnustuse majakas".
 •  

  Antsla Gümnaasium prügijooksul

  16. Oktoober 2020
  Projektis „Õpikodade loomine“ osaleb viis kooli: Antsla Gümnaasium, Lüllemäe Põhikool, Tsirguliina Kool, Osula Kool ja Kuldre Põhikool. Projekti käigus teevad koolid üksteisele väljakutseid. Lüllemäe kool tegi ettepaneku osaleda PRÜGIJOOKSUS.
 • Tegelikkuses tõestatud: koos on kergem

  Tegelikkuses tõestatud: koos on kergem

  28. Juuni 2020
  Äsjasest kevadest pole veel nii palju aega möödas, et mitte keegi enam ei mäletaks. Ikka küsitakse pisukese ärevusega: aga kui SEE kordub? Kui kordub, siis on lastevanematel kodusõpet toetav Facebooki grupp “Kodune distantsõpe” käepärast võtta.
 • Aasta e-kursuse tiitli pälvis kursus Läänemeremaade ajaloost

  Aasta e-kursuse tiitli pälvis kursus Läänemeremaade ajaloost

  29. Mai 2020
  Eile, 28. mail toimunud tunnustusseminaril kuulutati välja Aasta e-kursus 2020. Tiitli pälvis Tartu Ülikooli lektori PhD Heiko Pääbo e-kursus Läänemere regiooni ajaloost. Samal veebiseminaril tunnustati ka e-kursuse kvaliteedimärgiga pärjatud kursuste autoreid.
 • Koduõppel kasutavad koolid digiõpikuid senisest pea kümme korda rohkem

  Koduõppel kasutavad koolid digiõpikuid senisest pea kümme korda rohkem

  21. Aprill 2020
  Kui enne kaugõppe perioodi õppis digiõpikutega iga kuu umbes 40 000 õpilast, siis nüüd kasutab Opiqut igal nädal ligikaudu 90 000 õpilast üle Eesti. Kõige aktiivsemalt kasutavad digiõpikuid teise ja kolmanda kooliastme õpilased.
 • Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ning Lääne- ja Saaremaalt

  Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ning Lääne- ja Saaremaalt

  14. Aprill 2020
  Selgunud on tänavuse õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. Gümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Hipp Saar (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Anna Pauliina Rumm (Tallinna Reaalkool) ning põhikoolis Anni Hipp Visla (Risti Põhikool) ja Kristin Poopuu (Saaremaa Ühisgümnaasium).
 • Selgusid IT-sektori aasta tegija, tegu ja läbimurdja

  Selgusid IT-sektori aasta tegija, tegu ja läbimurdja

  24. Märts 2020
  Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kuulutas välja sektori 2019. a aasta auhindade saajad. Liidu juhatuse otsusel sai aasta tegija 2019 tiitli TalTechi targa linna tippkeskuse FinEst Twins asutaja Ralf-Martin Soe.
 • Esimesed noore IT-koolitaja stipendiumi saajad on selgunud

  Esimesed noore IT-koolitaja stipendiumi saajad on selgunud

  19. Detsember 2019
  19. detsembril kuulutasid Baltic Computer Systems ja BCS Koolitus koostöös HITSAga välja stipendiumi “Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja” saajad.
Haridus- ja Noorteamet