28. mail toimunud HITSA tunnustusseminaril kuulutati välja aasta e-kursus 2020. Tiitli pälvis Tartu Ülikooli lektori PhD Heiko Pääbo e-kursus Läänemere regiooni ajaloost. Samal seminaril tunnustati ka e-kursuse kvaliteedimärgiga pärjatud kursuste autoreid.
Kui enne kaugõppe perioodi õppis digiõpikutega iga kuu umbes 40 000 õpilast, siis nüüd kasutab Opiqut igal nädal ligikaudu 90 000 õpilast üle Eesti. Kõige aktiivsemalt kasutavad digiõpikuid teise ja kolmanda kooliastme õpilased.
HITSA avas IT Akadeemia programmi e-õppe arendusprojektide taotlusvooru kõrgkoolidele, et toetada kaasaegsete interaktiivsete distantsilt õppimise võimaluste loomist ja edasiarendamist.
Peagi lõppeval õppeaastal oli koolidel esimest korda tasuta ligipääs erinevate kirjastuste digiõpikuid koondavale platvormile Opiq. Pea poole tuhandes koolis kasutas digiõpikuid iga kuu keskmiselt 7500 õpetajat ning 40 000 õpilast.
HITSA IT Akadeemia arendusprojektide toetuse kaudu saavad rahatuge ideed, mis aitavad uuendada IKT õppekavasid või tugevdavad erialaspetsiifilist IKT-õpet. TÜ arvutiteaduste instituudis arendati muu hulgas magistriõppekava „IT mitteinformaatikutele“.
Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekul ja koostöös Innovega algatas Eesti Keele Instituut II ja III kooliastme eesti keele kui emakeele pädevusi hindavate elektrooniliste ülesannete kogude (e-kogude) koostamise.
Kui HITSA tunnustas tänavu 25. mail parimaid e-kursuseid tiitliga „E-kursuse kvaliteedimärk 2018“, oli põhjust tähistada ka üht tähtpäeva: kvaliteedimärki on välja antud kümme aastat.
HITSA seminaril „E-kursuse kvaliteedimärk 2018“ nimetati aasta e-kursuseks Eesti Maaülikooli kursus „Piima ja piimatoodete kvaliteet ning ohutus“, mille autor on EMÜ õppejõud Kadrin Meremäe. Tema enda sõnul on e-õpe suurepärane aktiivõppe meetod.
25. mail toimunud „E-kursuse kvaliteedimärk 2018“ seminaril kuulutati välja „Aasta e-kursus 2018“, tiitli pälvis Eesti Maaülikooli kursus „Piima ja piimatoodete kvaliteet ning ohutus“. Kursuse autor on Eesti Maaülikooli õppejõud Kadrin Meremäe.