Soovitame

 •  

  Arvamusfestivali teadusalal räägitakse akadeemilisest vabadusest ja sookvootidest

  09. August 2018
  Teadlaskarjääri võimalused Eestis, sookvoodid, akadeemiline vabadus, teaduspoliitika pärast järgmisi valimisi ning avatud juurdepääs teadusandmetele – Arvamusfestivali teadusalal arutletakse nii teadlaseks olemise kui ka teaduse eeltingimuste üle.
 • OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

  OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

  08. August 2018
  OECD raporti kohaselt on riikides, kus noorsootööle ja noortepoliitikale enam tähelepanu pööratakse, noorte usaldus riigi vastu suurem. Eestis usaldavad noored riiki enam kui vanemaealised, mis annab tunnistust noortepoliitika tulemuslikkusest.
 • Eesti 2.0 leiutajate suvekoolis sündisid ägedad ja praktilised tooted

  Eesti 2.0 leiutajate suvekoolis sündisid ägedad ja praktilised tooted

  31. Juuli 2018
  Sel nädalal toimus Tallinnas Telliskivi loomelinnakus noorte 14-19-aastaste tehnoloogiahuvilistest leiutajate suvekool "Hüppelaud". Portaalis geenius.ee saab toimunust lähemalt lugeda.
 • August on suhtluskultuurikuu

  August on suhtluskultuurikuu

  30. Juuli 2018
  Tänavuse Euroopa kultuuripärandi aasta raames kutsub SA Kiusamisvaba Kool inimesi üles tähistama suhtluskultuurikuud ning seeläbi pöörama tähelepanu kultuuripärandile, mis meid argiselt ja igapäevaselt ümbritseb ja kujundab.
 • Kuidas leida ideaalne praktikakoht?

  Kuidas leida ideaalne praktikakoht?

  23. Juuli 2018
  Praktikasuvi on täies hoos ning kõikjal Eesti ettevõtetes ja asutustes omandavad agarad tudengid, kutseõppurid ja töökohapõhises õppes osalejad kogemusi oma valitud erialadel.
 • Tallinna Ülikooli teadlaste osalusel valmis kolm tõsimängu

  Tallinna Ülikooli teadlaste osalusel valmis kolm tõsimängu

  11. Juuli 2018
  Tõsimäng on mäng, millel lisaks meelelahutuslikule eesmärgile on ka tõsine eesmärk (näiteks harida, mõjutada, ravida, treenida jne). TLÜ kodulehel tutvustavad tõsimänge Triinu Jesmin ja Kadri-Liis Kusmin.
 • Graafiline ülevaade: Eesti ülikoolide kõige populaarsemad erialad

  Graafiline ülevaade: Eesti ülikoolide kõige populaarsemad erialad

  10. Juuli 2018
  Kuigi vastuvõtt veel teatud erialadele käib, on vastuvõtuperiood suuremates Eesti ülikoolides tänaseks lõppenud. ERR Novaator tegi ülevaate, millistele erialadele oli sel aastal tung Eesti Maaülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis kõige suurem.
 • Rahvusraamatukogu kolib päevaks Vabaduse väljakule

  Rahvusraamatukogu kolib päevaks Vabaduse väljakule

  03. Juuli 2018
  Teisipäeval, 3. juulil tuleb Rahvusraamatukogu oma Tõnismäe hoonest välja rahva sekka ja kolib üheks päevaks Vabaduse väljakule. Ürituse eesmärgiks on näidata Rahvusraamatukogu avatust – paljud ei tea näiteks sedagi, et juba ammu ei pea raamatukokku pääsemiseks näitama turvamehele raamatukogukaarti.
 • Valminud näidisõppekavad aitavad käivitada huviringe nii loodusõpetuses kui astronautikas

  Valminud näidisõppekavad aitavad käivitada huviringe nii loodusõpetuses kui astronautikas

  03. Juuli 2018
  Eesti Teadusagentuuri tellimusel on valminud üheksa näidisõppekava loodusõpetuse ja tehnika valdkonna huviringide alustamiseks.
 • Testisime õpetajatega tasuta õppekeskkondasid

  Testisime õpetajatega tasuta õppekeskkondasid

  25. Juuni 2018
  Kogusime HITSAs sel kevadel kokku terve rea õppetöös kasutatavaid keskkondasid, mida palusime õpetajatel ja haridustehnoloogidel kevadel testida. Toome välja mõned näited, mis õpetajatele enim meeldisid ja nende poolt kasutust leidsid.