Tervise Arengu Instituut (TAI) viib juba kuuendat aastat läbi tõenduspõhist vanemlusprogrammi „Imelised aastad“, mille eesmärk on aidata lapsevanematel ennetada ja toime tulla laste kasvatamise väljakutsetega.
Kui enne kaugõppe perioodi õppis digiõpikutega iga kuu umbes 40 000 õpilast, siis nüüd kasutab Opiqut igal nädal ligikaudu 90 000 õpilast üle Eesti. Kõige aktiivsemalt kasutavad digiõpikuid teise ja kolmanda kooliastme õpilased.
Alushariduse õpetajaid oodatakse osalema projektis "Keelesilla loomine läbi pärimuskultuuri". Koolituste sihtrühm on Ida-Virumaa, Peipsiääre ja Mustvee valla eesti keelest erinevat emakeelt kõnelevad alushariduse töötajad. Koolitused on tasuta!
Rohkem kui 1200 õpilast lahendas 3. mail veebiviktoriinil Spekter igapäevaeluga seotud füüsikaülesandeid. Nooremas astmes olid parimad Tartu Veeriku Kooli ja Tallinna Reaalkooli õpilased, vanemas astmes Hugo Treffneri Gümnaasiumi noored.
21. märtsil kogunesid Pärnumaa ettevõtlike koolide - Jõõpre Kooli, Koonga Kooli, Pärnu Raeküla Kooli, Pärnu Rääma Põhikooli, Pärnu Ülejõe Põhikooli, Pärnu-Jaagupi Põhikooli - õpilased ja õpetajad Pärnu Rääma Põhikooli, et osaleda Pärnumaa ettevõtlike noorte 3-võistlusel ja õpetajate õpiüritusel.
6. veebruaril Tallinnas toimunud konverentsil „Parem internet algab sinust“ jäi pealkiri ka sõnavõtte läbiva mõttena kõlama – parem internet algab meie igaühe targemast käitumisest internetis.
1. septembril 2016 algas projekt "Nutitund igasse kooli!", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Koole oodati digiseadmeid kasutama ja infot jagama, kuidas digi õppimisel või õpetamisel kaasa aitab.
2018. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 6. veebruaril. Seekordseks fookusteemaks on internetis käitumise kultuur, vastutus ja hoolimine. Kutsume koole ja lasteaedasid turvalise interneti päeva tähistama!