E-õpilaspilet kogub populaarsust


Avaldaja:Merje Pors21. Detsember 2012

Tiigrihüppe Sihtasutuse abiga loodud elektrooniliste võimalustega õpilaspileti on kasutusele võtnud juba 14 Tallinna ja Harjumaa kooli, kelledest 12 on lisandunud viimase paari kuu jooksul.

Tavapärast paberil õpilaspiletit asendavat kontaktivaba kiibiga plastikkaarti saab lisaks koolis pakutavatele teenustele kasutada juba ka ühistranspordis sõitmisel.

E-õpilaspilet ühildub Tallinna uudse piletisüsteemi ja mitmete teiste Harjumaa omavalitsuste transpordivõrkudega ning seda omavad õpilased ei pea seega täiendavat kaarti oma rahakotti muretsema.


Elektroonilise õpilaspileti laiendatud võimalusi on pilootprojektina täies mahus testimas Tallinna Reaalkool ja Tallinna ühisgümnaasium. E-õpilaspiletit ühistranspordi kaardi asemel kasutavad lisaks eelmainitud kahele Tallinna koolile veel Gustav Adolfi gümnaasium, Jüri gümnaasium, Keila kool, Kostivere kool, Lagedi põhikool, Loo keskkool, Neeme kool, Peetri lasteaed-põhikool, Tabasalu gümnaasium ja Vaida põhikool.


Tiigrihüppe Sihtasutuse juhi Enel Mägi sõnul on projektiga liitunud koolid uudse lahendusega rahul ning ka õpilaste tagasiside on hea. “Lisaks kooli sissepääsusüsteemidele kasutatakse e-õpilaspiletit edukalt näiteks raamatukogu laenutuste registreerimisel või sööklas koolitoidu arvestamisel. Viimasel juhul ei pea laps lisaks tasuta koolitoidule ostetava toidu eest sularahaga arveldama ning lapsevanem võib kindel olla, et muidu taskurahana antav summa läheb õige asja eest,” ütles Enel Mägi.


“E-õpilaspileti võimalikud edasiarendused on praktiliselt piiramatud –  koolil on võimalus seda süsteemi laiendada näiteks printerite ja paljundusmasinate kasutamise reguleerimiseks, koolikappide lukustamiseks või joogiautomaatides. Kaardisüsteem põhineb tehnoloogiliselt levinud platvormil ning sinna saab soovi korral juurde liita kasvõi spordikeskuste ja muuseumide külastamise piletisüsteemid,” selgitas Tiigrihüppe Sihtasutuse kvaliteedijuht Enely Prei.


E-õpilaspileti projekt sai hoo sisse tänu Tiigrihüppe Sihtasutuse konkursile Innovaatiline kool, millega toetatakse koolides läbiviidavaid tehnoloogia valdkonna arendusprojekte. Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Ühisgümnaasiumi eestvedamisel loodud tarkvaralahendus on huvilistele avatud ning teised koolid või kohalik omavalitsus selle väljatöötamiseks vajalikke investeeringuid enam tegema ei pea. Küll kannavad koolid ise kulud, mis on seotud e-õpilaspileti kasutuselevõtmiseks vajalike seadmete hankimisega ning süsteemi käigushoidmisega. Õpilasele ja lapsevanemale on e-õpilaspilet tasuta.


Tiigrihüppe Sihtasutus läbirääkimisi ka teiste Eesti omavalitsustega, et muuta kaardid kasutatavateks nende ühistranspordis ja muudes kohtades. “Kui mõnel koolil või teenusepakkujal on huvi e-õpilaspileti vastu, siis palun neil julgelt pöörduda Tiigrihüppe Sihtasutuse poole, kus antakse vajalikku nõu ning aidatakse tehakse ka esmased arvutused kaardisüsteemi kasutuselevõtu maksumuse kohta,” lausus Enely Prei.

Lisainfo:
Enely Prei
Kvaliteedijuht
Tiigrihüppe Sihtasutus
enely.prei@tiigrihype.ee

Haridus- ja Noorteamet