Märtsis lisandus Koolielu portaali üksteist uut töövahendite juhendit.
Andreas Preisfreund on loonud juhendi Tagxedo keskkonnale, mille abil saab luua väga ilusaid märksõnapilvi. Märksõnapilve mõte on selles, et tekstis esinevad sõnad esitatakse suvalises järjekorras ning kõige rohkem esinenud sõnad on suuremad. See võimaldab visuaalselt näha, millest tekst räägib.
GoogleFormi ja GoogleDocs dokumentide juhendid olid juba Koolielu portaalis ka varem olemas, aga alati on hea, kui kasutajad saavad valida endale sobiva. Seekord on juhendite autor Anneli Rumm.
Väga põnevateks uuteks keskkondadeks on MyBrainshark ja PresentMe, millele on loonud juhendid Siret Lahemaa. MyBrainshark võimaldab üles laadida esitlusi, dokumente, videoid ja fotoalbumeid ning lisada neile heli. Võimalik on luua ka podcaste. http:/
Uue juhendi on saanud ka LiveBinders, mis on viimasel ajal muutunud üsna populaarseks ja võmaldab teha erinevatest linkidest ja failidest kogumikke. Uue juhendi autor on Laine Aluoja.
Koolielu algõpetuse ainemoderaatorid Tuuli Koitjärv ja Tiia Salm tegid märtsis ülevaate erinevatest keskkondadest, mis võimaldavad algklassiõpetajal lihtsalt genereerida töölehti ning neid siis välja printida. Worksheet Works võimaldab luua töölehti matemaatika, inglise keele ja geograafia tundidesse. Matemaatikatöölehti saab teha Mathematik Arbeitsblatt Generatoriga. Õpilastele meeldib väga lahendada erinevaid ristsõnu. Sõnaotsingu ristsõna ehk sõnasalateid aitab koostada Suchselmaschine abil. Rätsel für Kinder on nuputamisülesannete generaator.
Viimasena lisandus Koolielu töövahenditesse koomiksite tegemise keskkonna Comics Head juhend. Tegemist on keskkonnaga, millel on olemas rakendus ka nutiseadmetele. Nutiseadmetele on olemas tasuline ja tasuta äpp. Juhend õpetabki seda, kuidas teha koomiksit iPadiga. Veidi teistmoodi käib koomiksi loomine brauseripõhiselt.
Lõpetuseks tahaks mainida veel seda, et õppevara alla lisandusid kaks blogilinki, mis käsitlevad nutiseadmete rakendamist koolis. Birgy Lorenz lisas lingi Androidi tahvelarvutite kasutamise kohta ning teine blogi räägib iPadidest koolis.
Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid märtsis“, mis toimub 2. aprillil kell 17.00-18.00. Registreerida saab siin.
Samal teemal: