Täna samm, homme teine, digitaalsed õppematerjalid, õpetajate konkurss
HITSA korraldab viiendat aastat õpetajatele metoodikate jagamise konkurssi „Täna samm, homme teine“. Koolielu portaali ainemoderaatorid soovitavad konkursil osaleda kasvõi seepärast, et oma materjalidele ekspertidelt tagasisidet saada.
Ka konkursi auhinnafond 2000 eurot ei jäta kedagi ükskõikseks.
Õppematerjalid peavad olema Koolielu portaali üles laetud hiljemalt 15. aprilliks, konkursil osalemiseks on vaja registreeruda hiljemalt 30. aprilliks. Konkursil osalemise täpsemad tingimused leiab: http:/
Loe lähemalt, mida Koolielu ainemoderaatorid Raili Kaubi, Mari Tõnisson ja Katrin Soika digitaalsete õppematerjalide konkursist ning oma lemmiktöödest räägivad.
Osalemisest võidavad kõik
„Sageli tundub see, mida igapäevatööna teed, milliseid töövõtteid ja meetodeid kasutad, sulle endale nii tavaline,“ ütleb Kuressaare Gümnaasiumi käsitööõpetaja ja Koolielu portaali käsitöö moderaator Raili Kaubi ning julgustab õpetajaid oma loodut julgemalt jagama. „Teised kolleegid leiavad sinu tegemistest kindlasti uudseid momente, ideid ja nippe, mida oma töös kasutada saaksid.“
Koolielu informaatika ainemoderaator, Tartu Hiie Kooli õpetaja ja haridustehnoloog Mari Tõnisson pakub, et igal õpetajal on oma põhjus, miks ta konkursil osaleb ja igale ühele annab konkursil osalemine midagi erinevat. „Näiteks soovid saada või laiendada oma tuntust, jagada oma töid, saada eksperthinnangut oma loodud õppematerjalidele, saada tunnustust oma tööle või oled lihtsalt võistlushimuline.“
Keemia ainemoderaator Katrin Soika, kes töötab Gustav Adolfi Gümnaasiumis, leiab, et konkursil osalemine innustab looma parema kvaliteediga materjale (võrreldes nendega, mida tavaliselt enda jaoks tehakse). „Konkursil osalevate õpetajate digitaalsed õppematerjalid kontrollitakse üle, antakse tagasisidet, tore on saada hästi tehtud töö eest ka preemiat ning tunnustust,“ ütleb Katrin Soika.
Raili Kaubi soovitab korraks aja maha võtta ning korrastada oma häid ideid ja töövõtteid ning tehtud õppematerjalid „sahtlist välja tuua“. „Konkursil osalemine pakub võimalust saada oma tööle tunnustust ning kindlustunde edaspidiseks – et teen õiget asja. Ära ei maksa unustada ka rahalist auhinda, mis võitjat ootab.“ „Kui kahtled oma materjalide kvaliteedis, siis võiks näidata neid usaldusväärsele kolleegile,“ õpetab Mari Tõnisson. „Samuti võib õppematerjali Koolielu portaali üles laadida ning ainemoderaatorilt hinnang saada. Kui takistuseks on vormistamine, siis tasub pöörduda oma kooli haridustehnoloogi või mõne muu arvutiga sina peal oleva inimese poole.“ Katrin Soika sõnul on Eesti õpilastele ja õpetajatele vaja rohkem kvaliteetseid IKT-põhiseid õppematerjale, mille on koostanud spetsialistid just meie koolikogemuse baasil. „Taolised materjalid on unikaalsed, sest mitte keegi teine maailmas ei loo Eesti õppekavale ning sellest kirjeldatavatele pädevustele vastavaid korrektseid ning toredaid õppematerjale. Meie õpilaste õpimotivatsiooni, teadmiste ning oskuste arendamine on meie endi ülesanne.“
Ainemoderaatorite lemmikud
Koolielu ainemoderaatorid on olnud aastaid õppematerjalide konkursi esimeses hindamisvoorus ning tekkinud on oma lemmikud finaali pääsenud õppematerjalide seas. Mari Tõnisson ütleb, et parimate hulka pääsenud tööd on suurepärased. „Kui vaadata Koolielu portaali õppematerjalide statistikat, siis on näha, et võidutööd on meeldinud ka kolleegidele ning leidnud sagedast kasutamist. Ise pean ma lugu töödest, mis on terviklikud materjalide kogumikud, mida õpetaja saab kasutada pikema perioodi vältel.“
Raili Kaubi lemmikuks on eelmise aasta konkursi üks võidutöödest – Kristiin Sidoki blogi „Abiks käsitöö ja kodunduse õpetajale“. (http:/
Keemia ainemoderaatori Katrin Soika lemmik on see, mida ise rohkem ainetunnis kasutab. „Hingelähedased on Martin Saare loodud õppematerjalid keemiast (http:/
Konkursil saavad osaleda kõik ajavahemikul 01.05.2014 kuni 15.04.2015 haridusportaalis Koolielu õppevara all avaldatud alus- ja üldhariduse digitaalsed õppematerjalid, mis on esitatud konkursil osalemiseks hiljemalt 30. aprillil 2015 a.
2014. aasta digitaalsete õppematerjalide konkursi "Täna samm, homme teine" võitjad: Kristiin Sidok, Merlin Kirbits, Külli Jäätma. Foto: HITSA
Autor: Kristi Semidor, HITSA projektijuht
Kaanefoto: Terje Lepp
Samal teemal: