Selgunud on Euroopa eTwinningu aastaauhinnale kandideerivate projektide nimekiri


Avaldaja:Madli Leikop17. Veebruar 2016

Selgunud on eTwinningu projektid, mis kandideerivad Euroopa eTwinningu auhinnale 2016. Nende seas on kolm projekti, kus osalevad ka Eesti õpetajad ja õpilased.

Need on projektid Young Scientists ("Noored teadlased"; õpetaja Terje Mägi Vastseliina Gümnaasiumist), MAVEN – Math via ENglish ("Matemaatikast inglise keeles"; õpetajad Tatjana Amerhanova ja Tatjana Tambovtseva Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumist) ja International Year of Light ("Rahvusvaheline valgusaasta"; õpetaja Krista Savitsch Tabasalu Ühisgümnaasiumist, õpetaja Nelli Kuldmaa Kohtla-Järve lasteaiast Pääsuke ja õpetaja Raigi Tameri Tartu Kesklinna Lastekeskusest). 

Viimasesse hindamisvooru jõudsid üle Euroopa kokku 202 projekti, millest 35-liikmeline ekspertide žürii tegi lõpliku valiku. Osalenud projektide tase oli väga kõrge ja valiku tegemine raske. Kõikides projektides on oskuslikult ja eesmärgipäraselt kasutatud digivahendeid, projektipartnerid arvestavad euroopalikke põhimõtteid: avatust, koostööd, pedagoogilist uuenduslikkust, tehnoloogia tarka kasutamist.

Mõned žüriiliikmete kommentaarid: 
-    Projektid on tuntavalt arendanud õpilaste oskusi, aga projektidel on positiivne mõju ka õpetajatele ning kooliperele tervikuna, mis on väga tore. 
-    Projektide lõpptulemusi saavad kasutada veel paljud õpilased ja õpetajad. 

Lõppvooru jõudnud projektide nimekirja leiate siit. 

Auhinnasaajad valitakse välja lähiajal. 

Eesti osalusega projektidest lähemalt

Projektis „Noored teadlased“ on kokku 42 projektipartnerit, sh Kreekast, Iirimaalt, Itaaliast, Gruusiast, Jugoslaaviast, Hispaaniast jm. Õpilased tegutsevad projektis kui noored teadlased, jälgivad, uurivad ja koguvad fakte (näit veetilga teekond, kes teeb tormi, mida vesi suudab, nähtamatu ookeani saladused jne). Seejärel demonstreerivad kõik osalevad koolid teistele oma katseid ning selgitavad kogutud fakte-andmeid. Projektimaterjal kogutakse kokku ühele veebilehele. Kõiki katseid, mis projekti käigus välja mõeldi/tehti, võivad omakorda katsetada-kasutada teised koolid. 

Projektis „Rahvusvahline valgusaasta“ on kokku 70 projektipartnerit. Iga osalev meeskond peab tegema eksperimendi, kus uuritakse-näidatakse valguse käitumist ja omadusi. Parim ekperiment valitakse hääletuse teel. 

Projekt "Matemaatikast inglise keeles" ühendas matemaatika ja võõrkeeleõppe: õpilased lahendavad matemaatika online-ülesandeid inglise keeles. Projekti tulemusena luuakse avalik õppematerjal, e-raamat  “The legend of MAvEN adventures”. Projektis osaleb 12 partnerit. 

Euroopa eTwinningu auhinnavõistluse põhikategooriat toetab Euroopa Komisjon ning sellel on kolm tasandit.

Kolm auhinda jagatakse projektide vahel, kus osalevad õpilased vanuses 4-11 aastat; õpilased vanuses 12-15 aastat ja õpilased vanuses 16-19 aastat. Lisaks põhikategooriale toimub võistlus ka erikategooriates, mis 2016. aastal on järgmised: hispaania keele eriauhind; prantsuse keele eriauhind; Marie Skłodowska Curie eriauhind; Mevlana kultuuridevahelise mõistmise auhind; inglise keele auhind; ajaloo- ja mälestamisauhind; Vahemere auhind; auhind „Peyo Yavorov“ projektile, milles edendatakse noorte seas armastust lugemise vastu.

Et osaleda võistlusel Euroopa eTwinningu auhinnale, peab projektile selle mis tahes tegutsemisaastal olema antud Euroopa kvaliteedimärk. Kõik osaleda soovivad projektid peavad näitama, et on olnud 2014.-2015. õppeaastal aktiivsed. 

2015. aastal said Eestis eTwinningu Euroopa kvaliteedimärgi 16 eTwinningu projekti 15 koolist. eTwinningu kvaliteedimärk on tunnustus õpetaja tööle, see näitab, et projekti tegevused on väga heal tasemel.

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet