Lilleküla Gümnaasiumi meediaõpilased asuvad iseseisvalt tööle


Avaldaja:Kristi Semidor22. September 2010

Kui oleksite saanud piiluda 16. septembril Lilleküla Gümnaasiumi seinte vahele, oleks näha olnud, kuidas 11. klassi õpilased tavapärasele koolikellale (või seda asendavale muusikapalale) ei reageerinud ning hoopis meediaõppe päeva rütmis kulgesid. Nimelt toimus meedia e-õppe kursuse avakoolituspäev – loengutel räägiti autoriõigustest, erinevatest veebikeskkondadest, töötubades näidati kaameraid jm reporteritöös kasutust leidvaid vahendeid.

Lilleküla Gümnaasiumis on meediaõpetus juba aastaid olnud üheks oluliseks valdkonnaks. „Meediaõpetus on meie koolis läbinud pika arengutee – alates koolilehe väljaandmisest kuni multimeedia õpetamiseni ja sealt meediaõpetuse e-kursuseni,“ selgitab Lilleküla kooli inglise keele õpetaja Meeri Sild. Multimeediat õpetatakse koolis juba neljandat aastat. Meediakursust õpetavad Epp-Mare Kukemelk (teoreetiline ja kirjutav meedia) ja Gerd Zavatski (multimeedia). E-kursuse tööd toetavad veel õppealajuhataja Anu Luure, haridustehnoloog Daniel Labo ja õpetaja Meeri Sild.

Meediaõpetuse e-kursus
Koolis on teist õppeaastat järjest käimas meediaõpetuse e-kursus. „Eelmine aasta möödus katsetades, e-kursusest õppisime kõik, nii õpilased kui ka õpetajad,“ räägib Sild. „Kõigepealt jagasime septembrikuus klassid rühmadesse ning loosisime õpilaste vahel kajastatavad kalendrikuud. Alguses oli töö käimasaamisega natuke tegemist – asi oli kõigile uudne. Kuid lõpptulemusega jäime rahule,“ meenutab Sild. „Olime saavutanud enda eesmärgid: kooli üritused olid õpilastel operatiivselt kajastatud. Õpilased õppisid enda tööd ise planeerima ja rakendasid eelmisel aastal meediaõpetuses õpitut.“ Aasta lõpus toimus rühmatööde kaitsmine meediakonverentsil. Sealt said õpetajad väärt vastukaja, kuidas e-kursust veelgi paremini organiseerida. 

Neljapäeval loositi meediaõppe päeva lõpus taas välja rühmad. Kuidas töö edasi käib? „Meie süsteem töötab nii, et 10. klassis töötavad õpilased rühmades (video, foto, kirjutav meedia ja audio), et omandada vajalikud oskused,“ räägib Sild. „11. klassis toimub e-kursuse raames õpitu praktiline iseseisev rakendamine. 16. septembril jagasime mõlemad 11. klassid nelja rühma ja toimus kajastatavate kalendrikuude loosimine. Nüüd peavad nad hakkame enda tööd planeerima. Tööde kaitsmine toimub maikuus neediakonverentsil. Muidugi on õpilastel töö käigus võimalik abi saada õpetajatelt.“

Saadud kogemust jagatakse kõigiga
Pärast esimest e-kursust tulid Lilleküla kooli õpetajad mõttele, et oma projektikogemust võiks teistegagi jagada. Nii kirjutati Tiigrihüppe Sihtasutusele Innovatiivse Kooli projekti raames projektitaotlus. „Valmivat meediaõpikut ja e-kursuse kontseptsiooni on edaspidi võimalik soovi korral kasutada kõikides Eesti koolides,“ rõhutab Sild.

Alates 1. oktoobrist on kõigil meediakursuse õpilastel võimalus ja õigus oma kooli sündmusi kajastada. Meediapäeva lõpus said kõik kursuslased endale töötõendi ehk pressikaardi, mis neile iga kooli ukse peaks avama.

Foto: http://www.flickr.com/photos/alex-s/126621473/

Koolielu 
Lisatud 22. septembril 2010

Haridus- ja Noorteamet