Teemaveerandid

Eesti Maanteemuuseum kuulutab välja loomekonkursi „Kuule MIND – võta klapid peast!“

Maanteemuuseum kutsub 13–19 aastaseid noori osalema liiklusteemalisel loomekonkursil, mis käsitleb noorte (ja ka täiskasvanute) seas üha rohkem levivat kommet liigelda n-ö omas mullis ehk kõrvaklapid peas ja muusika mängimas.

Loe edasi...

 •  

  2020. a riigieksamitele on registreerunud 10862 õpilast

  06. Veebruar 2020
  2020. aasta riigieksamitele on esialgsetel andmetel registreerunud 10862 eksaminandi, kellest 8036 on gümnaasiumiõpilased, 974 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1852 kutseõppeasutuste õpilased.
 • Rahvusraamatukogu suurnäitus tähistab Tartu rahu ja Eesti põhiseaduse aastat

  Rahvusraamatukogu suurnäitus tähistab Tartu rahu ja Eesti põhiseaduse aastat

  06. Veebruar 2020
  Neljapäeval, 6. veebruaril kell 16.30 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis näitus „Oma riik, oma seadus“, mis ühendab kaks Eesti riiklusele olulist tähtpäeva: Tartu rahulepingu allkirjastamise 2. veebruaril 1920 ja Eesti Vabariigi põhiseaduse vastuvõtmise 15. juunil 1920.
 • Igaüks saab osaleda aasta keeleteo valimisel

  Igaüks saab osaleda aasta keeleteo valimisel

  06. Veebruar 2020
  2019. aasta parima keeleteo rahvaauhinna saaja väljaselgitamiseks on alanud avalik hääletus, mis kestab 27. veebruari keskööni. Igaühel on võimalik anda oma hääl ühele või mitmele kandidaadile Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2019.
 • Tartu Ülikool kutsub abituriente pimekohtingule

  Tartu Ülikool kutsub abituriente pimekohtingule

  06. Veebruar 2020
  Tartu Ülikool korraldab 26. veebruaril lahtiste uste päeva, kus abiturientidele ja teistele tulevastele üliõpilastele jagub tegevust nii Tartu Ülikooli raamatukogus kui ka valdkondade õppehoonetes.
 • Koolide digiõppevara muutub mitmekesisemaks

  Koolide digiõppevara muutub mitmekesisemaks

  04. Veebruar 2020
  Selgunud on 24 projekti, mis saavad toetust Innove korraldatud taotlusvoorust „Digitaalse õppevara arendamine ja haridusasutustele tasuta kättesaadavaks tegemine“. Projektide vahel jagatakse 517 873 eurot.
 • Programmi Noored Kooli saab kandideerida 14. märtsini

  Programmi Noored Kooli saab kandideerida 14. märtsini

  04. Veebruar 2020
  Kõik huvilised saavad nüüd kandideerida õpetamise ja eestvedamise arenguprogrammi Noored Kooli 14. lendu. Kandideerimine on avatud 14. märtsini.
 • Gümnasistid saavad veel registreeruda TalTechi majandusvõistlusele

  Gümnasistid saavad veel registreeruda TalTechi majandusvõistlusele

  01. Veebruar 2020
  TalTechi esimesele majandusvõistlusele on registreerunud üle 130 inimese, purustades seniste tehnikaülikooli olümpiaadide osalusrekordi. Huvilistel on veel 3. veebruarini aega end kirja panna ja väga heade tulemuste korral saada konkursiväliselt TalTechi õppima.
 •  

  Aasta noorsootöötajad on Roger Tibar ja Triin Mäger

  30. Jaanuar 2020
  Tallinnas toimunud Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud iga-aastasel noortevaldkonna tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu toodi esile läinud aasta noorsootöö tegusid ja tegijaid üle Eesti.
 • Kõrgkoolid saavad taotleda toetust tudengite IKT-teadmiste tõstmiseks

  Kõrgkoolid saavad taotleda toetust tudengite IKT-teadmiste tõstmiseks

  30. Jaanuar 2020
  HITSA avas IT Akadeemia programmi arendusprojektide taotlusvooru, et toetada kõrgkoolides erialaspetsiifiliste IKT-oskuste arendamist mitte IKT-valdkonna õppekavadel. Taotlusi on oodatud esitama kõik Eesti kõrgkoolid.
 • Kogumik materjale turvalise interneti päeva tähistamiseks

  Kogumik materjale turvalise interneti päeva tähistamiseks

  30. Jaanuar 2020
  Uuest kogumikust leiab huviline teavitusmaterjalid ja info konkursside kohta, uued õpiobjektid ja nii mõnegi digitarkuse. Turvalise interneti päev on 11. veebruaril.