Alguskuu

 • Ainekuud: Selgus alguskuu parim õppematerjal

  Ainekuud: Selgus alguskuu parim õppematerjal

  09. Oktoober 2015
  HITSA kutsus õpetajaid ainekuude raames Koolielu portaali õppematerjale lisama. Iga kuu lõpus valivad Koolielu ainemoderaatorid välja vastava ainevaldkonna parima õppematerjali. Alguskuu parima õppematerjali autor on Kalle Lina.
 • Nädala äpp: Word Mover

  Nädala äpp: Word Mover

  30. September 2015
  Word Mover on äpp ja veebivahend lause-, tähe- ja sõnapankade koostamiseks ning salvestamiseks. Äppi tutvustavad Koolielu ainemoderaatorid Hene Binsol ja Mari Tõnisson.
 • Innovaatilised õpilood: "Mängu loomine" ja "Luuletuste lavastamine"

  Innovaatilised õpilood: "Mängu loomine" ja "Luuletuste lavastamine"

  30. September 2015
  Kuidas õpetada uut moodi? Üheks võimaluseks on õpilood. Õpilugude kasutamise võimalusest kirjutab HITSA haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
 • Innovaatilised õpilood: "Mitteformaalne õppimine"

  Innovaatilised õpilood: "Mitteformaalne õppimine"

  28. September 2015
  Õpilugu on õppimise ja õpetamise kogemuse kirjeldus, kus on ära toodud õpetaja ja õpilase tegevused, vahendid, õpikeskkonnad jne. Õpilugude kasutamise võimalusest kirjutab HITSA haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
 • Nädala äpp: Ajatelg - RWT Timeline

  Nädala äpp: Ajatelg - RWT Timeline

  24. September 2015
  RWT Timeline on lihtne ajatelje loomise rakendus, mille kasutamisega tulevad toime ka algklasside õpilased, kirjutab algõpetus ainemoderaator Tiia Salm.
 • Osalege eTwinningu multiprojektis "GPS kunst"

  Osalege eTwinningu multiprojektis "GPS kunst"

  23. September 2015
  Sõpruskoolid Euroopas/eTwinningu programm saab sellel aastal 10-aastaseks ning sellega seoses on toimunud juba kaks Eesti-sisest multiprojekti “Tervisepäev meie koolis” ja “Lihtsalt naerata”, mida võiks kutsuda ka eTwinningu MOOC’ideks.
 • Koolielu portaalist leiab ka õpiabi õppematerjale

  Koolielu portaalist leiab ka õpiabi õppematerjale

  23. September 2015
  ESF programmi „Hariduslike erivajadustega õpilaste õppevara arendamine“ raames veebilehele www.hev.edu.ee koostatud õppematerjalid on nüüd lingitud Koolielu portaali õppematerjalide aita. Kasutajad leiavad endale vajaliku kas õppekavapuu või otsingusõnade kaudu.
 • Innovaatilised õpilood: „Jutustavad pildid“

  Innovaatilised õpilood: „Jutustavad pildid“

  21. September 2015
  Aina rohkem räägitakse koolides sellest, et õppimine ja õpetamine peab muutuma. Oluliseks on saanud 21. sajandi oskused ning tähtis on ka digioskuste arendamine. Õpilugude kasutamise võimalusest kirjutab HITSA haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
 • Nädala äpp: Art Lab

  Nädala äpp: Art Lab

  16. September 2015
  MoMA Art Lab iPadi äpp on mõeldud kunstihuvilistele loovuse arendamiseks. Äppi tutvustab Koolielu algõpetuse ainemoderaator, Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja Tuuli Koitjärv.
Haridus- ja Noorteamet