Digivärskendus

 • Opiqu digiõpikutega õpiti mööduval kooliaastal ligi 450 koolis üle Eesti

  Opiqu digiõpikutega õpiti mööduval kooliaastal ligi 450 koolis üle Eesti

  10. Juuni 2019
  Peagi lõppeval õppeaastal oli koolidel esimest korda tasuta ligipääs erinevate kirjastuste digiõpikuid koondavale platvormile Opiq. Pea poole tuhandes koolis kasutas digiõpikuid iga kuu keskmiselt 7500 õpetajat ning 40 000 õpilast.
 • Ligi kakssada õpilast asusid jalgsiretkele Riiast Tartusse

  Ligi kakssada õpilast asusid jalgsiretkele Riiast Tartusse

  09. Juuni 2019
  Ligi kakssada õpilast alustasid pühapäeval nädalast jalgsiretke Riiast Tartusse läbi paikade, kus paarsada aastat tagasi rändas Kristjan Jaak Peterson. Keeleretke avakonverents toimus Eesti suursaatkonnas Riias. Retk kuulub eesti keele aasta tähistamise sündmuste ritta.
 • 17 kooli parandas DigiKiirendi programmis oma digioskusi

  17 kooli parandas DigiKiirendi programmis oma digioskusi

  07. Juuni 2019
  Juuni esimesel nädalal, 4. kuni 6. juunini toimusid Sõmerus, Vändras ja Palamusel HITSA DigiKiirendi arenguprogrammi lõpuüritused. Tunnistused anti kätte 17-le Eesti kooli meeskonnale, kes nelja kuu vältel oma digioskusi parandasid.
 • eTwinningu koolid üle Euroopa said taas kokku

  eTwinningu koolid üle Euroopa said taas kokku

  06. Juuni 2019
  9.-11. maini toimus Dublinis eTwinningu teemakonverents eTwinningu koolidele. Eestit esindasid õpetajad Põlva Gümnaasiumist ja Luunja Keskkoolist. eTwinningu koole innustati teistele eeskujuks olema nii koostöö kui tehnoloogiakasutuse poolest.
 •  

  Abituriendid saavad peagi sooritada tasuta rahvusvahelise inglise keele tasemeeksami

  06. Juuni 2019
  Kõigil väga hea inglise keele oskusega gümnaasiumilõpetajatel on peatselt võimalik sooritada tasuta rahvusvaheline inglise keele eksam C1 tasemel ja saada keeleoskust tõendav tunnistus.
 •  

  Õpirändes osales 17 500 inimest

  06. Juuni 2019
  Viimase viie aasta jooksul saatis SA Archimedes Erasmus+ hariduse valdkonna õpirändesse üle 17 500 inimese. Nende hulka kuulusid kõikide haridustasemete esindajad - üliõpilased, kutseõppurid ning erinevate valdkondade haridustöötajad.
 • Eesti gümnasistide võistkond tuli rahvusvahelises konkurentsis esikohale

  Eesti gümnasistide võistkond tuli rahvusvahelises konkurentsis esikohale

  06. Juuni 2019
  Õpilaste Euroopa statistikavõistluse rahvusvahelises voorus tuli võistkondadel teha riiklikule statistikale tuginedes oma riiki tutvustav video. Vanemas vanuserühmas tunnistati parimaks Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkonna „Radiaator“ video.
 • Akadeemiakese kevadnumber parimate uurimistöödega on avaldatud

  Akadeemiakese kevadnumber parimate uurimistöödega on avaldatud

  05. Juuni 2019
  Akadeemiake avaldas kaheksa kõrgetasemelist uurimistööd. Väljaandes on mitmesugust huvitavat lugemist, mis võiks vastastikku nii teadmiste kogujaid kui ka saajaid rõõmustada ning innustada.
 • LEGO uus robootikakomplekt aitab õppida loodus- ja täppisaineid

  LEGO uus robootikakomplekt aitab õppida loodus- ja täppisaineid

  05. Juuni 2019
  LEGO SPIKE Prime on uusim robootikakomplekt, mille LEGO Education aprilli alguses avalikkuse ette tõi ja millega nüüd on tutvunud ka robootikahuvilised Eestist. SPIKE Prime on mõeldud põhikooliõpilastele ja seda iseloomustab tugev suund aidata noortel õppida loodus- ja täppisaineid.
 • Saate "Õpime koos" külaline on haridustehnoloog Mart Kimmel

  Saate "Õpime koos" külaline on haridustehnoloog Mart Kimmel

  04. Juuni 2019
  Pärnu Rääma Põhikooli haridustehnoloog ja väga nutiaktiivne õpetaja Mart Kimmel räägib oma tööst, koolist, õpilastest ja muidugi nutivahenditest.