Digivärskendus

 • Tark ja tegus Eesti 2035

  Tark ja tegus Eesti 2035

  23. Aprill 2019
  15. aprillil toimus Tallinnas Kultuurikatlas visioonikonverents „Tark ja tegus Eesti 2035“. Tehti vahekokkuvõtteid ja esitatud ideed saavad aluseks nelja tulevikustrateegia koostamisele haridus- ja teadusvaldkonnas.
 • Õpetaja Hunt Kriimsilm vormib vembumeestest tegutsejaid

  Õpetaja Hunt Kriimsilm vormib vembumeestest tegutsejaid

  22. Aprill 2019
  Ühel Edu ja Tegu koolitusel jõudsid osalejad tõdemuseni, et ettevõtlusõpetaja on nagu Hunt Kriimsilm. Hunt Kriimsilmal oli teatavasti üheksa erinevat ametit: rätsep, õpetaja, näärivana, autojuht, ehitaja, pagar, estraadilaulja, aednik, saatejuht.
 •  

  Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Jana Maasik

  22. Aprill 2019
  20. aprillil kuulutati Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) tänavune laureaat.
 •  

  Riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

  22. Aprill 2019
  Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat.
 • STEM Discovery Week 2019 – aprillis on tähelepanu loodus- ja reaalainetel

  STEM Discovery Week 2019 – aprillis on tähelepanu loodus- ja reaalainetel

  22. Aprill 2019
  STEM Discovery Week 2019 on rahvusvaheline algatus, mis kutsub ettevõtteid, organisatsioone, projektimeeskondi, koole, lasteaedu ja kutseõppeasutusi üle kogu Euroopa pöörama aprilli viimasel nädalal erilist tähelepanu LTT-valdkonna ainetele.
 • eTwinningu kontaktseminar Maltal innustas projektitööd tegema

  eTwinningu kontaktseminar Maltal innustas projektitööd tegema

  19. Aprill 2019
  eTwinningu kontaktseminar “Digital Learning Re-shaping Education” toimus Maltal 4. kuni 7. aprillini. Neljal õpetajal Eestist oli võimalus sellest toredast ja inspireerivast sündmusest osa võtta.
 • Valminud on uus õpiobjekt

  Valminud on uus õpiobjekt

  18. Aprill 2019
  HITSA juhendmaterjali “Isikuandmete kaitse üldmääruse rakendamine haridusasutuses” täienduseks on valminud õpiobjekt, mis annab ülevaate andmekaitse üldmääruse nõuetest haridusasutustele.
 • Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ja Saaremaalt

  Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ja Saaremaalt

  18. Aprill 2019
  Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur kuulutasid välja 2019. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. Gümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Elisa Monticelli (Tallinna Prantsuse Lütseum) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium).
 • Ülenurme Lasteaia väikesed katsetajad

  Ülenurme Lasteaia väikesed katsetajad

  18. Aprill 2019
  Ülenurme Lasteaia õpetaja Mari Sults on koos oma 5- ja 6aastaste rühmalastega viimastel kuudel katsetanud kolme uut tehnoloogiavahendit: programmerimiskomplekti Matatalab, robootikaomplekti Robo Wunderkind ja programmeerimise eelõppeks sobivat LEGO Coding Expressi.
 •  

  Kooliajalugu uurima!

  16. Aprill 2019
  Tallinna Ülikooli Eesti pedagoogika arhiivmuuseum ootab töid võistlusele "Kooliajalugu uurima!".