Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Interneti päev 2019 "Tahtsime vaba internetti, saime tõejärgse ajastu"


Avaldaja:Madli Leikop14. Aprill 2019

Eesti Interneti Sihtasutus korraldab 15. aprillil interneti päeva. Seekord on vaatluse all internetivabadus ja vabadus internetis. Üritus toimub Tallinnas Kultuurikatlas Katelde saalis.

Kas sa tead, kuhu internet areneb? Meie eesmärk on jõuda sellele teadmisele lähemale! 

Sel korral võtame luubi alla selle, et tahtsime vaba internetti, see oli interneti algusaegade põhimõte, kuid kas saime tõejärgse ajastu? Kas Rein Lang on päriselt internetis Rein Lang? Kas andmed on kui kratt, kes peremehele rikkust kannab? Kas riik on meile digilmaailmas ema ja isa eest? Kes peaks kaitsma meid meie endi ja tehnoloogia eest? Kas oled valmis, et Youtube Euroopas kohvri kokku pakib?

Päevakava

 9.30– 0.30 Tahtsime vaba internetti, saime tõejärgse ajastu. Mis juhtub siis, kui tehnoloogia areng on jõudnud nii kaugele, et reaalajas saab muuta videot? Kas Rein Lang on interneti päeval päriselt Rein Lang? Kui Sa ei saa enam usaldada videovoogu, siis mida üldse? Mida tähendab olla digiajastul allikakriitiline? Kas jõuame kõik paranoiasse?

Rein Lang, poliitik
Raul Rebane, ajakirjanik ja meediaspetsialist 
Modereerib Linnar Viik, Eesti IT-visionäär 

10.35 –11.35 Kas riik soovib digimaailmas olla meile ema ja isa eest? Masin ei tohi humanistlikku kiindumust imiteerida, kiisu võib! Eetikakoodeks ise õppivale tehnoloogiale? Kes peaks kaitsma inimesi isikuvabadusi? Sina ise? Interneti kogukond? Riik? Kas see on riigi patroniseerimine?

Maarja Pild, advokaadibüroo Triniti
Uku Särekanno, RIA küberturvalisuse teenistuse juht
Kari Käsper, Eesti Inimõiguste Keskuse asjutaja
Modereerib Henrik Roonemaa, http://geenius.ee

12.00–13.00 Kumb on targem, kas muna või kana? Kas laps õpetab täna digimaailmas vanemat või vanem last? Kas me hindame üle täiskasvanute või laste, noorte digioskusi? Aga kui juba need oskused on, siis internetis varitsevast ohust teatamiseks on vaja tõendeid, aga tõendite saamiseks tuleb teinekord rikkuda seadust. Häkkimine - seadusevastane. Kas laste digioskuste enesehinnang on üle hinnatud? Kuidas olla legaalselt white hat?

Kristiina Konno, küberkaitse üliõpilane

Artur Luik, tarkvara arendaja Skypes
Diana Poudel, «Turvaline internet. Digimaailma  teejuht» raamatu autor
Modereerib Peeter Marvet, tehnokratt Zone Media OÜ

14.00 - 15.30 Krüptopidu 

  Interneti päev 2019 on eesti keeles ning osalejatele tasuta. Täpsem info päev.internet.ee.

Allikas: Eesti Interneti Sihtasutruse info. Foto: Unsplash, Hannah Wei

Samal teemal: