Uued õppematerjalid

esitlus
Svetlana Astahhova12. Aprill 2018
mäng
Ragnar Vutt12. Aprill 2018
kodulehekülg
TiiuLe05. Jaanuar 2018
tunnikava
TiiuLe05. Jaanuar 2018

Üle kolme neljandikku Noored Kooli tänavustest vilistlastest jätkavad õpetajana


Avaldaja:Madli Leikop12. Juuni 2019

Noored Kooli kaheaastase õpetamise ja eestvedamise programmi lõpetab juba 11. lend, mille 17 osalejat saavad täna kätte programmi lõputunnistused.

76% 11. lennu lõpetajatest jätkab õpetaja ametis ka pärast Noored Kooli programmi lõpetamist. 

Programmi värsked vilistlased jätkavad sügisel tööd üheteistkümnes koolis, mis paiknevad üle Eesti – Tallinnast Parksepani Võrumaal ning Pärnu-Jaagupist Sinimäeni Ida-Virumaal. Nende seas on eesti keele ja kirjanduse, eesti keele teise keelena, inglise keele, loodusainete, matemaatika, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid.

“Eriti hea meel on meil selle üle, et suurem osa lõpetajatest jääb tööle samasse kooli, kus nad ka programmi ajal töötasid, mis viitab heale koostööle koolijuhtidega,” märkis Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi.

Noored Kooli arenguprogrammis jätkab pärast 11. lennu lõpetamist 55 inimest. Nende seast 24 osalejat lõpetavad programmi esimest aastat ja 31 alustasid maikuus ettevalmistavaid koolitusi koolis töötamiseks.

Lisainfo Noored Kooli 11. lennu osalejate kohta: http://www.nooredkooli.ee/11-lend.

Taskuhäälingud “Õpime koos” Noored Kooli lõpetajatega: https://soundcloud.com/opimekoos/sets/noored-kooli-11-lend

NK 11. lennu osalejad.jpg

Taust:

Noored Kooli on vabaühendus, mis loob kasvukeskkonda haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi võimekaid eestvedajaid erinevatelt elualadelt, kes ei ole õpetajaks õppinud, kuid soovivad anda oma panuse Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või suunduda haridusvaldkonna teistele tasanditele. Noored Kooli on aastate jooksul toonud haridusse üle 200 inimest, kellest enamus töötab siiani haridusvaldkonnas.

Allikas: programmi pressiteade

Samal teemal: