Euroopa õpilasfirmade võistlusel esindab Eestit õpiabi teenust pakkuv õpilasfirma Student Network. Eesti parim õpilasfirma Student Network sõidab Euroopa õpilasfirmade võistlusele Rumeeniasse. Tallinna 21. kooli õpilased Joan Kangro, Silver Vapper, Martin Tammvee, Anete Advelk ja Geithy Sepp annavad põhikooli õpilastele õpiabi ning eakatele arvutitunde.
Hiljuti tähistati Lahu algkooli taasavamise 20. aastapäeva, kus jäi kõlama mõte, et kuigi väike, on kool kohaliku kogukonna jaoks väga oluline ning loodetavasti säilib ka tulevikus, kirjutab Virumaa Teataja.
Eesti keele instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll rääkis intervjuus Postimehele, kuidas endistest keelevigadest saavad uued keelenormid ja miks Emakeele Seltsi keeletoimkond tänavu juunis just nimelt rea selliseid otsuseid langetas.
Kui olete koolijuht või personalitöötaja, teate, et see töö ei ole kunagi lihtne. Probleemid algavad tegelikult peale just palkamisest. Ükskõik, kas võtta tööle õpetaja, koristaja, koolipsühholoog või keegi muu – kõik algab õige inimese leidmisest. Suvi on koolile uute inimeste otsimise aeg, seetõttu ka mõned soovitused töövõtjale, mida vahendab Edudemic haridusveeb. Ilmselt ei ole kõik kohane Eesti praktikale, kuid arvestada saab ehk üht-teist siiski.
Pärnu lähedal Ojako talus toimuvad 10. augustini integratsiooni ja migratsiooni sihtasutuse Meie Inimesed korraldatavad eesti keele ja kultuuri laagrid väliseesti noortele, kirjutab Pärnu Postimees.
Nüüd, kui esimesed kooliastujate arvud uueks õppeaastaks üldiselt paigas, on hea meel tõdeda, et Tartu kooliuuendused on kavandatud õiges suunas, saab lugeda Tartu Postimehest.
Eesti võistkond tõi 8.–15. juulini Singapuris toimunud rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt 2 kuld- ja 2 hõbemedalit. Kuldmedalit pole bioloogias varem võidetud. Rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus sel aastal 23. korda, osalejaid oli 59 maalt, kokku 234 gümnaasiumi õpilast.
Järvamaal Tagametsas algab täna, 17. juulil Eesti skautluse 100. juubelit tähistav laager, mis toob kokku ligi 200 last ja noort. Viie laagripäeva jooksul käiakse läbi Eesti skautluse ajalugu ja nii on laagri esimesed päevad ennekõike seotud skautluse algusaastate temaatikaga.
Tartu Ülikool koos teaduskooliga kutsub koolinoori 20. juulil rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi raames toimuvale karjääripäevale. Karjääripäeval on esindatud viis tippülikooli: University of Oxford (UK), Massachusetts Institute of Technology (USA), National University of Singapore (Singapur), Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.