Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskus kuulutab välja esimese projektitoetuse taotlusvooru haridusvaldkonnas tegutsevatele ja õpetajaid või koolijuhte ühendavatele võrgustikele/ühendustele, haridusliidreid kujundavatele kogukondadele ja professionaalsetele õpikogukondadele.
Arvamusfestivali moderaatorite koolitaja Marleen Pedjasaar annab 8 soovitust, mille abil on võimalik arvamusfestivali infovoogudes pinnale jääda ja midagi kasulikku ammutada. Soovitused sobivad ka aruteludeks klassitundides.
Käesoleva aasta sügisel avaneb põhikoolide digitaristu toetusmeede, mille raames toetab riik põhikooli õpetajatele digiseadmete soetamist soodustingimustel, vahendavad Äripäeva IT-uudised.
Eesti Loodusainete Õpetajate Liit kutsub õpetajaid väljasõitudele Eestimaa loodusesse. Oodatud on nii loodusainete kui ka teiste õppeainete õpetajad. Väljasõite toetab osaliselt Tallinna Linnakantselei.
Õpilaste Teadusliku Ühingu (ÕTÜ) suveseminar toob 7.-9. augustini Viitna puhkekeskusesse sadakond koolinoort, et arutleda koos Eesti tunnustatud tippteadlastega selle üle, mis on keerukus. Teemat avatakse eri teadusalade vaatepunktist – matemaatikast zooloogia, psühholoogia ja teoloogiani.
Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele tagasisidestamiseks noorsootöö seaduse muutmise eelnõu, millega luuakse alus huvihariduse ja huvitegevuse täiendava riigipoolse toetussüsteemi rakendamiseks.
Eesti Lasterikaste Perede Liit korraldab seitsmendat aastat heategevusprojekti „Lapsed kooli!“, mille eesmärgiks on koguda lasterikaste perede toetamiseks koolitarbeid, vahendab Tartu Postimees.
20 õpetajat Eestist sõitsid juuli viimasel päeval Iisraeli, et osaleda holokausti teemalisel seminaril Yad Vashemi uurimis- ja koolituskeskuses. Seminarid ja töötoad kestavad kokku kümme päeva.
12.-13. augustil Paides toimuva Arvamusfestivalini on jäänud loetud päevad ning seega on sobiv aeg anda soovitusi, mida sellel aastal eriti tähele panna ning kuidas festivaliks parimal moel valmistuda.
Täna ja homme toimub Viinistus kümnes üleilma eesti keele õpetajate suvekool, kus osaleb poolsada õpetajat 18 riigist. Suvekooli eesmärk on innustada eesti keele õpetajaid ning anda neile uusi teadmisi ja oskusi tööks eesti keelt õppivate lastega väljaspool Eestit.