Tartu Postimehele antud intervjuus räägib TÜ rektor Volli Kalm, mida kõrgharidus- ja ülikoolireform endaga kaasa toob. Muu hulgas on oodata näiteks seda, et neile, kes ei suuda õppida nominaalkoormusega, pole tasuta kõrgharidus enam tasuta.
Ida-Virumaa kutsehariduskeskus (IVKHK) korraldab Jõhvis neljapäeval, 6. veebruaril esimesed üleriigilised keevitajate võistlused kutsehariduskoolide õpilastele.
Tallinna ülikooli õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele on end kirja pannud juba 200 gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilast. Registreerimine kestab kuni 6. veebruarini.
Eesti Klassiõpetajate Liidu juhatuse esimees Küllike Kütimets on seda meelt, et Eesti PISA-testi head tulemused näitavad ka klassiõpetajate head tööd. Algklassides pannakse teadmistele alus, kust on võimalik edukalt edasi minna.
12. veebruaril Tartus AHHAA keskuses tutvustavad oma teadusartikleid Tartu ülikooli, Eesti maaülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli tudengid. Lisaks on kohal esinejad Mektoryst ja EstCube’ist, füüsikaeksperimente teeb TÜ teadusbuss.
Aasta alguses sai uue hoo sisse keskkonnateemaline haridusprogramm Prügi VaheTund, mille raames külastatakse kooliaasta jooksul ligikaudu sadat kooli üle kogu Eesti.
Haridusministeerium on koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga kuulutanud välja riigihanke Tapa erikooli õppehoonete ja selle ümbruse rekonstrueerimiseks, tööd peaksid valmima tuleva aasta suveks.
Tänasest, 3. veebruarist 9. veebruarini kohtuvad Tartu ülikooli ettevõtluskursusel „Student Startup Camp“ Eesti kõrgkoolide IT-, äri-, turundus- ja disainivaldkonna tudengid.
ProgeTiigri programmi raames avab HITSA Innovatsioonikeskus 3. veebruaril taotlusvooru alus-, üld- ja kutseharidusasutustele mikrokontrollerite arendusplaatide ja robootika komplektide ning nende riistvaraliste lisade soetamiseks.