Sotsiaalse meedia revolutsioon


Avaldaja:Madli-Maria Naulainen19. Juuni 2011

Märksõnad:

Erik Qualman pani hiljuti kokku uue video sotsiaalse meedia revolutsiooni teemal. Alljärgnevalt saate ise pilgu peale heita ja tutvuda selle sisuga.



Mõtlemapanevaid fakte


  • Üle 50% maailma rahvastikust on alla 30-aastased. Igapäevaelu on mõjutatud sotsiaalsest meediast, üks viiest paarist tutvub veebis, ühe viiest abielulahutuse süüdlaseks peetakse Facebooki. 
  • Juba eelkoolis kasutatakse iPad'e, mitte kriiditahvleid.
  • Kui Facbook oleks võrreldav riikidega, oleks see suuruselt maailma kolmas riik, ometi pole näiteks Twitter, Facebook, YouTube, Google teretulnud Hiinas. 
  • Tänapäeval ei olegi enam küsimus, kas me oleme sotsiaalse meediaga seotud, vaid rolli mängib, mismoodi me sellega seotud oleme, kuidas me seda kasutame. 
  • Lady Gagal, Justin Bieberil ja Britney Spearsil on Twitteris rohkem jälgijaid kui terve Rootsi, Iisraeli, Kreeka, Tšiili, Põhja-Korea või Austraalia rahvaarv kokku. 
  • Pool Suurbritannia mobiilse interneti liikulusest toimub Facebookis, kujutlege millist mõju avaldab see kliendisuhetele ja -teenindusele. 
  • Üle 37 miljoni inimese vaatas VolksWageni Darth Vader'i Super Bowli reklaami YouTube'ist, kuid Fordi uue automudeli reklaam tekitas veebis isegi rohkem liiklust kui maailmakuulsad Super Bowli reklaamid. 
  • Uus generatsioon peab e-posti iganenud vahendiks, mõned ülikoolid on lõpetanud e-posti aadresside jagamise üliõpilastele. 
  • E-raamatud on ületanud tavaraamatute müüginumbrid. 
  • Sotsiaalvõrgu mängude mängijad ostavad 2013 aastal 6 miljardi eest virtuaalseid tooteid või teenuseid, samal ajal kui kinohuvilised vaid 2.5 miljardi eest reaalseid esemeid. 
  • YouTube on teine suurim otsingumootor maailmas. 
  • Kui Wikipedia materjalidest koostataks raamat, siis see oleks 2,25 miljonit lehekülge pikk ja selle lugemine võtaks 123 aastat aega. 
  • 90% tarbijatest usaldavad kaastarbijate hinnanguid erinevatele toodetele veebiarvustustes, ainult 14% usaldavad reklaami. 
  • 93% turundajatest kasutab sotsiaalset meediat ärilistel eesmärkidel, investeeringud tasuvad end ära, kui ettevõtte toimib endiselt veel viie aasta pärast. 


Refereeritud: http://www.socialnomics.net/2011/06/08/social-media-revolution-video-2011/


Haridus- ja Noorteamet