Uus veebikeskkond aitab spetsialistidel tervist edendada


Avaldaja:Madli Leikop06. Juuli 2011

Tervise Arengu Instituut on avanud uue veebikeskkonna http://terviseinfo.ee, mis koondab teadmised, mis on vajalikud tervise edendamiseks ning ennetustööks erinevates valdkondades.

Terviseinfo on mõeldud töövahendiks kõigile spetsialistidele, kes seisavad hea inimeste tervise positiivse arengu eest, näiteks õpetajad, lasteaiakasvatajad, personalijuhid, perearstid, sotsiaaltöötajad, omavalitsuste spetsialistid ja teised tervise edendamise ja ennetustööga tegelevad spetsialistid.

“Eestis puudus „koht", kus erinevate võrgustike liikmed saaksid kohtuda ja infot jagada – oma materjale, kogemusi ja ideid. Samamoodi puudus ühtne keskkond, kust saada usaldusväärset infot ja materjale tervise edendamise ja ennetustegevuste kohta. Just seda tühimikku me püüamegi uuenenud leheküljega täita,” lausus lehekülje toimetaja Laura Aaben.

Täiesti uue sisu ja vormi saanud veebilehe materjalid on kokku pannud oma ala eksperdid. Lisaks informatsioonile erinevate tervise edendamise valdkondade kohta pakub Terviseinfo ka mitmeid praktilisi abimaterjale – erinevaid juhendeid ja trükiseid hõlmava andmebaasi, sündmuste ja koolituste kalendri ning töövahendite andmebaasi. Töövahendite alla on  koondatud info uute uuringute ja tervisestatistika, parimate praktikate ning rahastamisvõimaluste kohta.

Keskkond hõlbustab ka erialast suhtlust – kogemuste jagamist ning nõu küsimist mõttekaaslastelt ja kolleegidelt läbi blogi ning foorumi. Lisaks saavad praktikud jagada oma projekte ja tutvuda omakorda teiste tervisedendajate töödega.

Lehekülg täieneb nii materjalide kui arenduste osas kogu selle aasta vältel ning aasta teises pooles avaneb ka venekeelne osa leheküljest. Lisaks Tervise Arengu Instituudi materjalidele koondab veebileht materjale ka Eesti Haigekassalt ja Sotsiaalministeeriumilt ning tulevikus ka teistelt suurematelt riigiametitelt.

Lisainfo:

Laura Aaben
http://terviseinfo.ee toimetaja
toimetaja@terviseinfo.ee

Allikas: BNS