
19.-26. oktoobrini toimub üle-eestiline noorsootöö nädal. Eesti Noorsootöö Keskus kutsub osalema ja ootab huvitavaid ideid noorsootöö tutvustamiseks.
Nädala eesmärk on kaasata sihtgruppe, kes pole varem noorsootöös osalenud; samuti noorsootöö tutvustamine laiemale avalikkusele.
Noorsootöö nädala tegevuste osas on kõik ideed teretulnud, kuid mõnede soovitustena toob Eesti Noorsootöö Keskus välja järgnevad:
•avatud noortekeskuste noorsootöötajad läheksid koolidesse tutvustama oma keskuse huvitavaid võimalusi.
•Ülikoolides, kus noorsootööd õpetatakse, teha noorsootöö eriala tutvustuspäev. Üliõpilased lähevad üldhariduskoolidesse noorsootöö eriala tutvustama.
•Avatud noortekeskustes toimuvad avatud uste päeva üritused lastevanematele (noored ja vanemad koos või eraldi).
•Kohalike noortekogude tegevused ja istungid seoses noorsootöö nädalaga.
•Teavitamis- ja nõustamiskeskused ja noorteühingud (ühislaagrid, tegevused).
•Vastuvõetud vabatahtlike ja nende maade kultuuripäevad.
•Maavalitsuse nõunikud planeerivad oma noorsootööalased nõupidamised ja kohtumised (sh maakondlik noortekogu) sellele nädalale.
Noorsootöö nädala keskne teema on noorsootöö võimaluste ja positiivsete kogemuste tutvustamine nii noortele kui täiskasvanutele.
Parimaid ideid/üritusi on plaanis Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel kajastada üleriigilises ja regionaalses meedias (nii artiklid lehtedes/ajakirjades, raadio kui televisioon).
Lisainfo: Eesti Noorsotöö Keskus
Allikas: Eesti Noorsootöö Keskus
Lisatud: 18.10.2011



