Lääne-Viru koolijuhid gümnaasiumide kaotamisega ei kiirustaks


Avaldaja:Merje Pors02. Jaanuar 2012

Lääne-Viru maavanema Einar Vallbaumi koostatud lõplik ülevaade gümnaasiumide paiknemisest maakonnas, mis saadeti ka ministeeriumile, on tekitanud nõutust koolijuhtides.

Kadrina keskkooli direktori Arvo Pani sõnul kohtus ta pärast maavanema otsuse teadasaamist Kadrina vallavanema Aivar Lankei ning kohalike ettevõtete juhtidega ning ühiselt leiti, et Kadrinast gümnaasiumiosa kaotamine ei tähendaks ränka hoopi mitte üksnes kohaliku kogukonna arengule, vaid ka maakondlikule heaolule üldisemalt, kirjutab Virumaa Teataja.

Maavanema kinnitusel lähtuti gümnaasiumide jätkusuutlikkuse hindamisel eelkõige õpilaste arvust. Arvo Pani väitel ei ole Kadrina keskkooli puhul kunagi tekkinud ohtu, et keskkooliosa võiks kaduda. “Kõikidel koolidel on raskusi õpilaste arvu vähenemisega seoses, samuti on gümnaasiume liiga palju, ka see on selge, aga et Kadrina keskkool on alati olnud maakonna suurimaid maagümnaasiume, siis on meil olemas kõik võimalused õppetegevuse jätkamiseks." Pikemalt loe juba Virumaa Teatajast.