
Konkurentsitult kõige populaarsemad nõupidamise partnerid karjäärivaliku küsimustes olid noortele nende vanemad, seejärel tulevad oluliselt vähemtähtsamana sõbrad ja tuttavad ning partner.
Kui arvestada asjaoluga, et samaaegselt arvestavad noored enim ema ja seejärel isa arvamusega ning nende enda arvamus langeb samuti kokku enim ema ja seejärel isa arvamusega, saamegi väita, et suures osas tehakse otsus noore erialavaliku suhtes ära pereringis, kirjutab Margus Sarmet ajakirjas Inseneeria.
Ema arvamusega arvestavad ühtmoodi kõrgelt nii ehitusinseneri erialasid kui ka “pehmeid” erialasid õppivad noored - seega on erialavalikul ema puhul tegemist selgelt universaalse arvamusliidriga. Konkurentsitult kõige vähem populaarsed infoallikad on karjäärinõustajad, õpetajad ning infomessid ja muud teavitusmaterjalid.
Andmed tuginevad sügisel 2011 Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli ehitusinseneri erialade esmakursuslaste seas (204 vastanut) ning Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikoolis sotsiaal- või humanitaarerialade tudengite seas (207 vastanut) läbi viidud uuringutele.
Pikemat lugu loe juba Inseneeriast.
Foto: Dreamstime



