Ühesilmalised olümpiamaskotid Tabasalus


Avaldaja:Krista Savitsch18. Mai 2012

Tabasalu ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Marika Lõhmus ning saksa keele - ja klassiõpetaja Krista Savitsch tutvustavad toredat eTwinningu projekti "The Travel Adventures of Mandeville and Wenlock", mis on Tabasalu kooli õpilastele viimasel kuul huvi ja põnevust pakkunud.

 

Uus eTwinningu projekt on seotud 2012. aasta suvel Londonis toimuvate olümpiamängudega. Projektis osalevad partnerkoolid Inglismaalt, Türgist, Poolast, Itaaliast, Sloveeniast, Hispaaniast ja Leedust.

Projekti raames reisivad maskotid Mandeville ja Wenlock mööda Euroopat ja tutvuvad kõikide partnerriikide laste igapäevaelu ja tegevusega. Maskotid alustasid oma rännakut Inglismaal Portsmouthi Corpus Christi katoliiklikus koolis ja on juba teel Eestisse Tabasallu. Enne veel, kui maskotid Tabasallu jõuavad, on meie kooli lapsed suure õhinaga joonistanud suviseid kangelasi vildikate, õlipastellide või värvipliiatsitega. Laste fantaasiarikkad joonistused maskottidest on seatud algklassidemajas väikeseks näituseks ja jäävad ootama Mandeville ja Wenlocki saabumist. Maskotid hakkavad lastega kaasas käima nii ühistel üritustel, treeningutel, kodudes kui osalevad ka igapäevases õppetöös.

2012.a. tava- ja paraolümpiamängude maskotid on ühesilmalised olendid, kes said oma nime kahe väikelinna järgi. Wenlock on tavaolümpiamängude ja Mandeville paraolümpiamängude maskott. Mandeville ja Wenlock on tehtud Londoni olümpiamängude staadioni ehitusjääkidest.

Neil maskottidel on oma lugu, mille on kirjutanud lastekirjanik Michael Morpurgon. Michael Morpurgon on ka eestlastele tuttav kirjanik. Tema lasteraamatu "Sõjaratsu" (War Horse) põhjal on vändatud ka film, mis jõudis Eesti publikuni 2012. aasta jaanuaris.

Arvatakse, et sellised kummalised olevused tekitavad nii lastes kui ka noortes suuremat huvi spordi ja olümpiamängude vastu.  Loodame meiegi, et olümpiamängude omapärased maskotid meie õpilastes piisava elevuse tekitavad ja spordi ning olümpiamängud neile lähemale toovad.

Tabasalu kooli õpilased on olümpiatemaatikaga juba terve õppeaasta kokku puutunud eTwinningu projektis "Olympia für alle" (Olümpia kõigi jaoks). Tore, et teemad sport ja tervislikud eluviisid rahvusvahelistes partnerlusprojektides kajastamist leiavad.

Marika Lõhmus, Tabasalu ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

Krista Savitsch, Tabasalu ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja, Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning mentor Eestis 

 

 

 

 

 

 

Harno logo