Tartu saab juurde 250 lasteaiakohta


Avaldaja:Merje Pors29. Juuni 2012

Tartu linn kavatseb laiendada üheksat lasteaeda ning rajada juurde 250 lasteaiakohta.

Volikogu otsustas muuta 2010. aasta detsembris tehtud otsust Rukkilille lasteaia laiendamise ja renoveerimise projektis osalemise kohta ning asendas selle projektiga üheksa lasteaia laiendamiseks.

Esialgses projektis oli kavandatud Rukkilille lasteaia juurdeehitise rajamine ja 110 uue lasteaiakoha loomine. Linna oma raha eest oli kavas renoveerida ka lasteaia olemasolev hoone. Projekti kogumaksumus oleks olnud 2,1 miljonit eurot, sellest Tartu omaosalus 1,6 miljonit.

Eelmisel aastal muudeti koolieelsete lasteasutuste tervisekaitsenõudeid käsitlevat valitsuse määrust ning kaotati piirang lasteaedade rühmade arvule. Sellega avanes võimalus laiendada linna lasteaedasid varjualuste kinniehitamise teel, kusjuures väiksemate kulutustega on võimalik juurde luua rohkem lasteaiakohti.

Tartu lasteaedade laiendamise projekti raames rajatakse Tartu erinevates piirkondades kokku 15 uut rühma kokku 250 lasteaiakohaga. Projekti kogumaksumus on hinnanguliselt 1,53 miljonit eurot, mis on üle poole miljoni euro vähem kui Rukkilille lasteaia laiendamine, lasteaiakohti lisandub aga planeeritust 140 võrra enam.

Struktuurivahendite kaasabil ehitatakse viies lasteaias kaheksa täiendavat rühma 124 lapsele. Tööde maksumuseks on hinnatud 922 373 eurot, millest toetus linnale on 487 762 eurot:

Triinu ja Taavi lasteaed - luuakse juurde 1 lasteaiarühm 16 lapsele;

Tähtvere lasteaed - luuakse juurde 2 rühma 32 lapsele;

Lasteaed Kelluke - luuakse juurde 2 rühma 32 lapsele;

Piilupesa lasteaed - luuakse juurde 2 rühma 28 lapsele;

Lasteaed Hellik - luuakse juurde 1 rühm 16 lapsele.

Lisaks laiendatakse Tartu linna rahaga veel neli lasteaeda, kuhu lisandub kokku seitse rühma 126 lapsele. Tööde hinnanguline maksumus on 609 546 eurot:

Lasteaed Kannike - luuakse juurde 2 rühma 32 lapsele;

Maarjamõisa lasteaed - luuakse juurde 2 rühma 40 lapsele;

Lasteaed Ristikhein - luuakse juurde 1 rühm 18 lapsele;

Lasteaia Meelespea filiaal - luuakse juurde 2 rühma 36 lapsele.

Rukkilille lasteaia projekti praegu ellu ei viida, selle realiseerimine sõltub linna rahalistest võimalustest tulevikus.

Allikas: BNS

Haridus- ja Noorteamet