Muudatused Koolielus


Avaldaja:Merje Pors18. August 2012

Märksõnad:

,

Tiigrihüppe haridusportaal Koolielu on pealtnäha samasugune nagu varemgi, kuid taas oleme sisse viinud mitmeid muudatusi, et portaali kasutajatele mugavamaks teha. Käesolevaga annamegi arendustest ülevaate.

Kõige suuremad muudatused puudutavad kogukondade osa. Kui varasemalt jäi kogukonna looja alatiseks ainsaks admin-õigustega isikuks kogukonnas, siis nüüd on võimalik kogukonna nn omanikuõigusi ka üle anda kellelegi teisele.

Kogukondadesse uute liikmete kutsumine on nüüd lihtsam - kui varasemalt kuvati "Kutsu liikmed"-kastile klikkides kõik Koolielu registreerunud kasutajad, siis nüüd saab selle kasti kaudu liikmeid otsida, sisestades eesnime, perekonnanime või mõlemad.

Kogukondade arutelu osa tegime ringi nii, et seal saaks vastata vastustele - nii võib ühe arutelu-postituse alla tekkida terve pikk mõttearendus. Arutelusid kuvatakse lõimestatult. Erinevalt varasemast on enda vastust võimalik hiljem ka muuta, samuti saab vastuseid hinnata - iga postituse puhul on võimalik klikkida "meeldib". Lisaks on kogukonna faile võimalik nüüdsest õppevara osasse saata, vajutades "Saada õppevarasse".

Õppevara ja uudiste osa

Õppevara osas ilmuvad ainemoderaatori kinnitatud materjalid edaspidi kinnitamise kuupäeva, mitte õppematerjali lisamise kuupäevaga. Kui lisate õppematerjali juurde märksõnu, pakub süsteem uuendusena teile automaatselt olemasolevaid märksõnu, et ühtlustada märksõnastamist.

Kõikidele, kes aeg-ajalt Kooliellu artikleid lisavad, on samuti uudiseid. Nimelt saab uudise juurde lisada suure pildi ka otse teie arvutis leiduvatest pildifailidest, selleks tuleb uudise sisestamisel vajutada "Manusta sisu". Samuti saab uudise juurde lisada PDF, Word vms dokumenti täiendava teabega. Näiteks kui sisestate uudise mõnel põneval konverentsil toimunust, saate otse oma pildikaustadest lisada uudise juurde pilte ning neile, kes tahavad toimunuga põhjalikumalt tutvuda, ka PDF(või muu)-faili ettekannete sisuga. Uudise lühikokkuvõtte pikkuse piirasime 300 tähemärgiga. Samuti on piiratud kuulutuse lühikokkuvõtte pikkus.

Kes loevad Koolielu oma RSS-voost, siis nüüdsest kajastatakse seal ka artiklite sissejuhatavat osa.

Ootame rõõmuga kõikide registreerunud kasutajate uudiseid - olgu need siis seotud põnevate üritustega teie koolis, arengutega teie aines, artikliga teie koolilehest vms (uudise saate sisestada, kui olete sisse loginud ning klikkinud avalehel vasakul menüüs allpool "Lisa uudis"). Samuti on oodatud ettepanekud, mis teemadel Koolielu veel kirjutada võiks ning mida meie portaalis paremaks teha. Head kaasalöömist!

Harno logo