Tudengid kaebavad Tallinna piletihinnad Euroopa Komisjoni


Avaldaja:Kristi Semidor26. Jaanuar 2010

Tallinna üliõpilaskondade ümarlaud (TÜÜL) on alustanud ettevalmistusi pöördumiseks Euroopa Komisjoni poole seoses sõidupiletite hinnaerisuste kehtestamisega üliõpilastele Tallinna linnavalitsuse poolt.

Üliõpilased leiavad pressiesindaja teatel, et Tallinna linnavalitsuse otsus kehtestada alates tänavu 1. veebruarist mittetallinlastele pealinna elanikest kallimad ühistranspordi piletihinnad on Euroopa Liidu (EL) siseturu reeglitega vastuolus ning seetõttu vaidlustatav Euroopa Komisjoni juures.
 
"Kuigi oleme pöördunud hinnangu andmiseks õiguskantsleri poole, leiame, et Tallinna linnavalitsuse tegevusele peab andma oma hinnangu ka Euroopa Komisjon. Kuna Tallinna linnavalitsus rikub oma tegevusega otseselt EL-i reegleid, siis on selline pöördumine põhjendatud," märkis TÜÜL-i juhatuse esimees Getter Tiirik.
 
Tallinna linnavolikogu võttis mullu detsembris vastu määruse, millega tõstetakse alates tänavu 1. veebruarist sõidupiletite hindasid väljastpoolt pealinna pärit tudengitele.
 
Hinnaerinevus avaldub eelkõige perioodipiletite puhul, näiteks 90 päeva ID-pilet hakkab tallinlasele maksma 660, teistele 825 krooni. Eelmüügist ostetud bussitalongi hind on kõikidele inimestele 15 krooni.
 
"Sõidu kallinemine tuleneb kütuseaktsiisi ja elektrienergia hinna tõusust," põhjendas Tallinna abilinnapea Taavi Aas piletihindade muutust.
 
Tallinlastele ettenähtud soodustuse kasutamise õigust saab tõendada ID-kaardiga, alla 15-aastaste puhul õpilaspiletiga.

Allikas: BNS Lisatud 26. jaanuaril 2010

Haridus- ja Noorteamet