Kommunikatsioonipass hõlbustab suhtlemist toimetulekukooli lastega


Avaldaja:Madli Leikop25. September 2012

SA Innove ESFi programmi "HEV-õpilaste õppevara arendamine" kodulehelt saab alla laadida Linnu Mae koostatud kommunikatsioonipassi juhendmaterjali.

Materjali saab alla laadida siit

Programm annab koolidele teada, et soovijail on võimalik sihtasutusest Innove tellida sobivaid kaasi kommunikatsioonipasside jaoks: valget värvi, A5-formaadis tugevakaanelised kiirköitjad.

Kommunikatsioonipassi kasutatakse hooldus- ja toimetulekukooli lastega suhtlemise hõlbustamiseks. Kommunikatsioonipass on igapäevane töövahend õpetajale, terapeudile, kasvatajale, abiõpetajale ja isiklikule abistajale, st kõigile lapsega kokku puutuvatele isikutele.

Kommunikatsioonpass koostatakse lapsele, kellel puudub küllaldane kõne oma igapäevavajaduste väljendamiseks ja õppetöös osalemiseks. Kommunikatsioonipassi võib koostada ka kõnet kasutavale lapsele, kui lapse kõnekasutus on eriline või lapse käitumine on millegi poolest probleemne(autismispektriga lapsed).

Lapse kommunikatsioonipass on informatiivne materjal just neile inimestele, kes lapsega igapäevaselt kokku ei puutu, pass võimaldab valida õiget reageerimist ja õiget kommunikatsioonivormi või -viisi.

Palun teatage vajalik kommunikatsiooni passi kaante kogus (õpilaste arv) Hev-õppevara programmijuhi abile Reilika Kaasikule reilika.kaasik@innove.ee
Kaaned saadetakse koolidesse kulleriga, saatmiskulu tasub vastuvõtja.

Allikas: programmi info

Haridus- ja Noorteamet