Eesti koolinoorte hea eeskuju tiitli pälvib Jakob Rosin


Avaldaja:Merje Pors20. November 2012

Üle-Eestilise konkursi “Hea Eeskuju” tiitli pälvib Vanalinna Hariduskolleegiumis õppiv Jakob Rosin, kes on kaasasündinud nägemispuudega ning on oma tegudega eeskujuks ka nägijatele.

Jakobit tunnustab riigikogu esimees proua Ene Ergma 1300 eurose stipendiumiga täna Rahvusooperis Estonia toimuval noortekonverentsil “Lahe Koolipäev 2012”.

Juba viiendat korda toimuva tänusündmusega tunnustatakse kooliõpilasi, kes on oma kaaskondlaste hüvanguks teinud tegusid, mis on mõjutanud positiivselt Eestimaa elu. „Jakob suudab olla väärt eeskuju kas või kinnisilmi, pimestavas päikeses või kottpimedal ööl,” kirjutab meile Jakobi kandidatuuri esitaja Sven Kõllamets. Lisaks mainib ta, et Jakobi energia annab tagasi usu uude põlvkonda, tõestades, et puudega noori võib vaadelda kui arenevat ja tihti kasutamata ressurssi ühiskonnale, mitte aga ainult kui kurba ohvrit.

Tegutseja hingega
Jakobi osalusel loodi pimedate ja halvasti nägevate noorte skaudirühm. Lisaks sellele soovib Jakob parandada ühiskonna teadlikkust puudega noortest projekti „Pane oma meeled proovile!" kaudu. Jakob kirjeldab, kuidas saab üks pime noor hakkama tänapäevases tehnoloogilises maailmas, mis on üles ehitatud eelkõige nägemismeelele. Lisaks sellele mängib poiss klaverit, tema kirgedeks on ujumine, kirjutamine ja luuletamine. Jakob ise on kirjutanud: „Miskipärast on valdavas osas inimeste seas levinud veider arvamus - kui inimene on nägemispuudega ehk pime, on tal ka mingi vaimne puue samuti või ta ei saa millestki aru, ei oska midagi, ei saa millegagi ise hakkama jne. Tegelikult pole see asi üldsegi nii hull."

Koolielu portaalis oleme varasemalt avaldanud pikema loo Jakobist, saate seda lugeda siin.
DSC05050.JPG

Jakob koos abiõpetaja Merike Kaljujärvega matemaatikatunnis.
Hea Eeskuju konkurss kuulutati välja 21. septembril ning viimane päev lugude saatmiseks oli 31. oktoober. Konkursile esitati 55 säravat lugu Eestimaa noortest. Jakob Rosina valis üksmeelset võitjaks žürii, mis koosnes Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti Noorteühenduste Liidu, Tegusate Eesti Noorte, UNICEFi, Lastekaitse Liidu, Lastevanemate Liidu ja Tallinki esindajatest. Žüriid juhtis konkursi patroon riigikogu esimees proua Ene Ergma.

Allikas: BNS

Fotod: Merje Pors

Samal teemal:

 
Haridus- ja Noorteamet