Veel on vabu kohti e-koolitusele "Animatsioon"


Avaldaja:Merje Pors28. Veebruar 2013

11. märtsil algab Koolielus veebipõhine koolitus "Animatsioon". Tule omanda uusi oskusi, registreerumine kursusele on avatud!

Sihtgrupp:  animafilmi tegemisest huvitatud kõikide kooliastmete õpetajad ja lasteaiaõpetajad. Kasuks tuleb arvutiga joonistamise oskus/kogemus (Inkscape, MS Paint).

Kursuse lühikirjeldus: uue õppekava järgi tuleb juba põhikoolis õpetada õpilastele digitaalset kunsti.  E-kursus tutvustab õpetajatele animatsiooni loomist kasutades programme  MonkeyJam, Inkscape, Windows Movie Maker, Windows Live Movie Maker, Pivot Stickfigure Stykz, veebipõhist Dvolver Moviemaker. Tutvust tehakse helitöötlusprogrammiga Audacity.

Juhendajad: Ene Moppel ja Krista Kõlli, Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi õpetajad; Evi Tarro, Võru Kesklinna gümnaasiumi õpetaja ja Koolielu aineekspert.

Kursus kestab 11. märtsist 21. aprillini, kursuse läbinud saavad tunnistuse. Kursuse maht on 24 tundi. Vaata lähemat infot siit.

Sama kursuse viisime Koolielus läbi ka sügisel. Toona andsid õpetajad järgmist tagasisidet:

"Mulle meeldis see hariv, innustav ja uusi oskusi /ideid andev kursus väga: mõistlikud ülesanded, vajalikud juhendid ja tagasiside ning sobivad tähtajad!"

"Täpsed ja sisutihedad juhendid. Koolitajapoolne kiire tagasiside oli ka motiveerivaks ning lõpuleviivaks jõuks. Huvitav kursus ning väga huvitavad tööd. Teine tugevus on see, et saab koolis rakendada."

E-kursuse plussina on osalejad välja toonud selle, et õpetaja valib ise endale sobiva aja, mil aktiivselt kursusel osaleda – kuskile kindlal kellaajal kohale tulema ei pea. Samas saab iga osaleja uusi teadmisi, oskusi ja  individuaalset tagasisidet.

Nagu ikka, on Koolielu koolitused tasuta. Seoses sellega, et osa õpetajaid küll registreerub koolitusele, kuid jätab kursuse pooleli või ei alusta seda üldse, palume registreeruda õpetajatel, kes koolitusel kindlasti aktiivselt osaleda kavatsevad. Kui olete aga teadlikuks saanud asjaolust, mis ei võimalda teil koolitusel osaleda, siis palun tühistage esimesel võimalusel oma registreerimine EKISes, siis saavad koolitusel osaleda teised huvilised.

REGISTREERUMINE

Sel õppeaastal toimub kõikidele Tiigrihüppe koolitustele registreerumine läbi infosüsteemi aadressil https://kis.hm.ee/. Otselink registreerumiseks "Animatsiooni" kursusele on siin. Keskkonda saab sisse logida ID-kaardi abil. Kui ajutiselt ei saa ID-kaarti kasutada, siis on võimalus sisse logida ka parooliga, parooli saamiseks tuleb pöörduda oma kooli EKISe administraatori poole (tavaliselt on selleks sekretär või infojuht). Kui kasutajal ei olnud varem EKISe kontot, siis esmakordsel sisselogimisel ID-kaardiga küsitakse e-posti aadressi, kooli ja ametit. Sisse logides näete avalehel plokki"Tiigrihüppe IS". Selles plokis tuleb valida "Koolitused" ning nende seast valida välja õige koolitus ja klikkida "Registreerun". Tutvuge ka täpse juhendiga. Tehniliste probleemide puhul pöörduge kis@hm.ee. EKISes saavad koolitustel osalejad täita ka tagasisideküsitluse, samuti saab sellele järgnevalt elektroonse tunnistuse, mille võib soovi korral ise välja trükkida.

Kui olete EKISes registreerunud, tuleb sisse logida Koolielu lehel ja liituda vastava koolituskogukonnaga: minge koolituskogukonna lehele ja vajutage paremal üleval kastil "Palu liikmelisust". Koolitaja kinnitab teid seejärel osalejaks, kuid seda tingimusel, et olete eelnevalt EKISes registreerunud.

 

Haridus- ja Noorteamet