Lingle võimaldab kaasajastada inglise keele õpet


Avaldaja:Madli-Maria Naulainen04. Märts 2013

Lingle on uuenduslik keeleõppe teenus, mis kasutab inglise keele õpetamiseks tänapäevaseid uudiseid. Lisaks kaasaegsete materjalide loomisele vähendab keskkond läbi selle ka õpetaja töökoormust tundide ettevalmistuse arvelt.

Kõik võõrkeele õppijad teavad, et mitmed õppematerjalid võivad olla vananenud sisuga. Lingle võimaldab õpetajatel seda vältida. Lingle on auhinnatud innovatiivne lahendus nii inglise keele õpetajatele kui ka õppijatele. Teenus aitab õpilasi motiveerida, lihtsustab kaasaegset keeleõpet ja vähendab oluliselt õpetaja ettevalmistustööd.

Lingle kasutab värskeid uudiseid ja oma uuenduslikku tehnoloogiat uute õppematerjalide loomiseks. Rahvusvahelised uudised ei ole mitte ainult huvitavad, see on ka hea peegeldus tänapäevasest reaalsest keelekasutusest.

Lingle tuvastab iga artikli puhul automaatselt keeleõppija taseme ning õpetaja saab leida sobivaid materjale taseme, väljaande, aja, sõnavara või grammatika lähtepunktist. Õpetajatele on integreeritud sõnavara ja grammatikaga tundide ülesehitamine lihtne, sest programm loob valiku põhjal automaatselt ülesanded koos sõnastiku ja mitmete lisanäidetega grammatika ning sõnavara kasutuse võimalustest. Õpetajad saavad oma loodud tunde toimetada, üles laadida ning jagada neid nii kolleegide kui õpilastega. Õpilaste edusammudel saab hoida silma peal veebipõhise päeviku abil. Lingle ülesandeid saab kasutada väljaprindituna paberkandjal või veebipõhiste interaktiivsete ülesannetena.

Andmebaas sisaldab üle 300 000 inglisekeelse uudisartikli erinevatest rahvusvahelistest väljaannetest nagu USA Today, China Daily, The Telegraph, The Irish Times, The Guardian jne. Need räägivad nii spordist, majandusest, kultuurist, teadusest, elustiilist, meelelahutusest ja paljust muust, seega valik on väga suur.

Tegu on küll tasulise teenusega, mille aastamaksumuseks on 40 eurot, kuid võib loota, et see on koolile või õpetajale mõistlik investeering, vähendades õpetaja ettevalmistustööd ja koormust samaaegselt õpilastele kaasaegseid keeleõppe materjale luues. Õpetajatel on võimalik enne tasulise teenuse kasutamist/ostmist asjaga 30 päeva jooksul tasuta tutvuda ning katsetada.

Refereeritud: Edudemic

Harno logo