Tallinna Keskraamatukogu kampaania „Raamatuga priiks“


Avaldaja:Merje Pors23. Aprill 2013

Rahvusvahelisel raamatupäeval, 23. aprillil algab Tallinna Keskraamatukogus lastele ja alla 18-aastastele noortele mõeldud kampaania „Raamatuga priiks“.

Vahel juhtub, et raamatukogust võetud raamat on koju ununenud kauemaks kui tohib. Raamatukogu kasutamise eeskirja järgi tuleb sellisel juhul maksta tasu iga viivitatud päeva eest. Kampaania „Raamatuga priiks“ ajal saavad noored lugejad viivitatud aja eest tasumisel valida,  kas nad maksavad viivist või loevad raamatukogus raamatut.

Kampaania „Raamatuga priiks“ võimaldab lastel ja noortel võtta ise midagi ette oma võlgnevuse likvideerimiseks. Ühtlasi toetab kampaania lugemisharjumuse edendamist ning raamatukogu loodab, et ehk leiab nii mõnigi laps või noor tee huvitava raamatuni, mis ei kuulu koolis soovitusliku kirjanduse hulka.

stockvault-books143979.jpg

Foto: Stockvault

Kuidas end võlgnevusest priiks lugeda?
Kui laps või alla 18-aastane noor tagastab raamatukokku raamatu hilinemisega, võib ta soovi korral tasu viivitatud aja eest vähendada raamatukogus kohapeal lugedes. Raamatut võib nii omaette lugeda kui ka teistele ette lugeda. Võlgnevusest väheneb lugedes iga minutiga üks sent. Kampaanias osaleja valib endale koos raamatukoguhoidjaga meelepärase raamatu, registreerib lugemise alustamise ja lõpetamise aja ning lõpetuseks vestleb raamatukoguhoidjaga, mida huvitavat ta raamatust teada sai. Priiks lugemist võib jaotada mitmele päevale. Lugedes saavad võlgnevust vähendada need lugejad, kel on raamatu tagastamistähtpäevast möödunud vähem kui aasta.

Raamatukogu kasutamise eeskirja järgi tuleb juhul, kui teaviku tagastamistähtpäevast on möödunud kuni 30 päeva, tasuda 0.03 € iga viivitatud päeva eest teaviku kohta. Kui tagastamistähtpäevast on möödunud rohkem kui 30 päeva, tõuseb tasu viivitatud aja eest 0.06 € iga hilinenud päeva eest teaviku kohta.

Kampaania kestab kuni 30. detsembrini 2013.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Anneli Kengsepalt telefonil 683 0913, aadressil anneli.kengsepp@tln.lib.ee.


Haridus- ja Noorteamet