Uued töövahendid Koolielus: QR-koodi kasutamine


Avaldaja:Merje Pors22. Mai 2013

Paljud õpetajad kasutavad õuesõpet ja erinevaid mänge, et õpilaste huvi köita. Üheks toredaks võimaluseks on QR koodide kasutamine.

QR-koodide abil saab korraldada erinevaid mänge ning kasutusse tuua õpilaste nutitelefonid või tahvelarvutid, kirjutab haridustehnoloog Ingrid Maadvere.

Koolielu töövahendite alt leiate kuus uut eestikeelset juhendit.
QR-koodide loomiseks on pakutud kolm erinevat keskkonda:
•    BeQRious keskkonna plussideks on võimalus salvestada koode ning lisada neid erinevatesse kaustadesse. Sellisel viisil on võimalik koode grupeerida ning mugavalt tuleviku tarvis säilitada.
•    Mõnikord on koodi loomisega aga kiire ja oleks vaja mõnda lihtsat keskkonda, kuhu ei peaks sisse logima. Selleks sobib väga hästi Kerem Erkan QR-koodi generaator.
•    http://classtools.net keskkond on päris paljudele õpetajatele tuttav oma erinevate võimalustega. Üheks võimaluseks on luua ka QR koodi aardejaht. Lisada tuleb küsimused ja vastused ning koodid luuakse küsimustest automaatselt. Jääb üle need ainult välja printida ja mäng läheb lahti.


QR-koodide lugemiseks on olemas väga palju erinevaid võimalusi. Nutitelefonidele ning tahvelarvutitele on loodud hulk app'e, mida koodi lugemiseks ja mõnikord ka loomiseks kasutada. Lisaks sellele saab koode lugeda ka arvutiga. Koolielu portaalist leiate järgnevad uued juhendid:
•    NeoReader on app, mis on loodud nii iPhone’ile kui ka Androidile. Koodi lugemine on mugav ja kiire.
•    ZXing decoder võimaldab lugeda ka arvutiga koode, kui koodi pilt on olemas. Selleks peab keskkonda üles laadima pildi või lisama lingi.
•    MiniQR Reader võimaldab lugemiseks kasutada lisaks lingile ka veebikaamera abi.

Kui tekib huvi omal käel veel erinevaid keskkondi ja appe katsetada, siis on abiks artikkel „QR koodide kasutamine õppetöös“.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet