
Loosi läheb suur saal! ja 39 astet vallutab Eesti
Loosi läheb suur saal!
Rakvere Teater teeb midagi enneolematut ja paneb ühele õnnelikule välja terve suure saali. Loosimine toimub kõigi uuslavastuste „Kaelkirjak“, „39 astet“ ja „Eikellegimaa“ külastajate vahel ning auhinnaks on vabalt valitud suure saali etendus koos kõigi kohtadega. Võitja saab ise valida, kellega, millal ja millist Rakvere Teatri lavastust ta vaatab. Ja kui sõpradest rohkem kui 400 koha täitmiseks napib, aitab Rakvere Teater võitjal jõuda nende teatrisõpradeni, kes jääksid muidu elamusest ilma.
Loosimises osalemiseks tuleb pilet kontaktandmetega lasta etenduste toimumise paigas loosikasti. Loosimine toimub mai lõpus. Tagamaks kultuuri jõudmist veel suurema hulga inimesteni on nii kodus kui teistes teatrilinnades kõigil täiskasvanute etendustel pileti hind 150 ja 130 krooni!
Loosimisega kutsub Rakvere Teater kõiki üles mitte istuma nelja seina vahel kodus, vaid ringi liikuma, suhtlema ja nautima, hindama ning vaimustuma KULTUURIST võimalikult erinevates valdkondades ja võtmetes.
Teatrijuht Joonas Tartu: „Just kultuur on see edasiviiv jõud, mis tagab heaolu ja kestmise ning nii saali loosimise kui soodsate hindadega anname oma panuse, et kultuur jõuaks võimalikult paljude inimesteni“.
West Endi ja Broadway menukaim spioonikomöödia vallutab Eestit!
26. märtsi õhtul esietendus Rakvere Teatris Patrick Barlow spioonikomöödia „39 astet“. „39 astet“ viib vaatajad 1930-ndate aastate Inglismaale, kus loo kangelane Richard Hannay – elust tüdinenud ja kergelt suitsidaalne dändi - peab olude sunnil päästma nii oma elu kui kodumaa saatuse. Salapäraste kurjategijate takistamisel kohtub mees mitmete võluvate daamidega ning leiab lõpuks oma elu armastusegi.
John Buchani žanrilooval romaanil ja Alfred Hitchcocki läbimurdefilmil põhineva loo tõi lavale Rakvere Teatri uus koosseisuline lavastaja Kati Kivitar. Kogu lavalugu koos kõigi verdtarretavate mõrvade, kiirete tegevuslike pöörete, lennuõnnetuste, meeleheitlike põgenemiste ja pea neljakümne tegelasega esitatakse nelja näitleja poolt. Lavaversiooni autor Patrick Barlow, tahtmata Hitchcocki filmi lavalaudadele kandmisel midagi kaotada, annab oma juhistes trupile ja lavastajale üsna vabad käed, kuid ei jäta rõhutamata: "Väga palju selles loos sõltub teie, näitlejate, olümpiavormist. Kaalu kaotamine võib olla seejuures hindamatuks abiks."
Üllar Saaremäe sõnul on Rakvere Teatri näitlejad alati tippvormis: "Sestap suudame ka selle loo ülikiired pöörded, tempokad kostüümi- ja lavavahetused ning rollist rolli hüpped kenasti sooritada! Isegi kaalu kaotamata.“ Lisaks Saaremäele mängivad lavastuses Liisa Aibel, Velvo Väli ja Peeter Rästas.
Lavastaja Kati Kivitar peab „39 astme“ lavastamist sarnaseks jazzmuusikaga: „Meil on olemas kokkulepete struktuur, mis loodud ja timmitud nõnda, et üksteise mängust sõltumine oleks maksimaalne ja improvisatsioon saaks hea hoo. Lisaks näitlejatele peavad 150-protsendilise panuse andma ka lavatagused jõud – tehnikud, kostümeerijad, grimeerijad ja inspitsient ning meie meeskond on selles ülivõimas!“
Lavastuse kunstnikuks oli Rosita Raud, valguskunstnikuks Eve Teras ning muusikaliseks kujundajaks Tarmo Kesküll.
Seda, kuidas see jazzulik hoog ja jõud etendustel lava tagant lavale ja sealt edasi saali jõuab, saab lisaks Rakverele lähinädalail näha kogu Eesti – kohe pärast esietendust siirdub „39 astet“ üle-Eestilisele ringreisile, mille käigus külastatakse paari nädala jooksul kõiki Eesti suuremaid teatrilinnu. Etendused toimuvad Viljandis 1. aprillil, Tartus 5. aprillil, Pärnus 7. aprillil ning Tallinnas 12. aprillil. Rakveres mängitakse „39 astet“ 30. märtsil, 3.,16. ja 22. aprillil ning 6. ja 14. mail. Piletid on müügil Rakvere Teatri kassas, internetis http:/
Esietenduse-eelseid meeleolusid saab näha lavastuse kodulehele http:/
Kristo Kruusman, Rakvere Teatri reklaamijuht
Lisatud 29. märtsil 2010



