Projekt "Lugeda on mõnus" alustab 10. hooaega


Avaldaja:Kristi Semidor01. Oktoober 2009

Põhikooli õpilasi ühendav liikumine „Lugeda on mõnus“ alustab oma 10. hooaega. 2010. aasta on kuulutatud Eestis Lugemisaastaks. Kutsume kõiki Eesti koolide 5.-9. klasside õpilasi koos oma õpetajatega meie tegemistes kaasa lööma ning ühtlasi Lugemisaastat väärikalt tähistama.

Pakume osalemisvõimalust nii kirjandusringidele kui ka pühendunud (kirjandus)õpetajatele, et oma tegevust mitmekesistada. Juhendaja peaks komplekteerima oma koolis huvilistest rühma ning meile oma osalemissoovist teada andma. Aasta jooksul korraldame kolm silmast-silma kohtumist, põhiline tegevus toimub Interneti jututoas, kus õpilased arutlevad seal välja pakutud kirjandusteoste üle. Lisaks koostame PowerPoint esitlusi, kodulehti jmt.

Läbi aastate on meie tegemistes edukalt osalenud nii kuulmispuuetega kui ka vene õppekeelega koolide õpilased. Tegutseme Eesti Lugemisühingu alluvuses ning 2005. aastal anti meile Euroopa Lugemisühingu innovaatilise lugemisprojekti autasu.

Ootame selgi aastal uusi liitujaid uute ja põnevate ideedega.
Oma osalemissoovist anda teada meilile lom@lom.edu.ee

Hele Kriisa, Laagri Kool
Anu Ratasep, Tallinna Nõmme Gümnaasium

Haridus- ja Noorteamet