Iga Tallinna 1. klassi laps saab keskraamatukogult raamatu


Avaldaja:Merje Pors30. Oktoober 2013

Tallinna Keskraamatukogu kingib igale Tallinna 1. klassi lapsele raamatu „Omad jutud 2“. Raamatus on avaldatud võistlustöid viielt laste omaloomingu konkursilt, mis on raamatukogus korraldatud aastatel 2009-2013.

Kolmapäeval, 30. oktoobril kell 16.00 esitletakse Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) laste omaloomingu kogumikku „Omad jutud 2“. Kogumikus on talveluuletusi, laste kirju Muhvile, uskumatuid jutte, lõputa lugusid ning ka koomikseid teemal „Suur pahandus“. Lugeda saab põnevatest, rõõmsatest, peaaegu usutavatest, kummalistest, kentsakatest, pöörastest, tuju tõstvatest väljamõeldud või ka päriselt juhtunud asjadest.

Samadel teemadel on raamatus ka kirjanike Aino Perviku, Piret Raua, Contra ja Karl Martin Sinijärve kirjutatud lood ning koomiksikunstnike Elina ja Joonas Sildre koomiksid.

Jutud on illustreeritud Pelgulinna gümnaasiumi ja Tallinna 21. kooli õpilaste piltidega. Joonistajaid juhendas õpetaja Annika Tonts.

Raamatu saavad raamatukogu poolt kingiks kõik 4561 sellel sügisel Tallinnas kooliteed alustanud esimese klassi last. Raamatuid kingitakse lastele alates novembrikuust. Eelnevalt lepivad raamatukogutöötajad koolidega sobivate külastusaegade osas kokku.

Raamat on trükitud Tallinna Raamatutrükikojas, selle väljaandmist toetas kultuurkapital.


Haridus- ja Noorteamet