Haridustehnoloogia blogid, mida tasub jälgida


Avaldaja:Merje Pors13. November 2013

Veebis võib leida tohutult palju erinevaid haridustehnoloogiat käsitlevaid blogisid. Edudemicu veebileht on koondanud parimad inglisekeelsete haridustehnoloogia blogide veebiaadressid - võite nende seast leida uue lemmiku!

EdTech Magazine avaldas nimekirja 50 parimast haridustehnoloogia blogist ning Edudemic toob teieni neist kümme parimat. 

Purely Paperless

Me elame digiajastul ning Montana algkooli õpetajat Kate Peilat võib nimetada paberivabaks naiseks.  Tema blogisse on koondatud erinevate veebipõhiste tööriistade tutvustused ning näpunäited, kuidas õpetajana digiajastul kohaneda.

The Daring Librarian

Kes ütles, et raamatukoguhoidjad ei saa lõbutseda? Gwyneth Jones on põhikooliõpetaja ja raamatukoguhoidja, kes nimetab end Haridustehnoloogia Lady Gaga'ks (Lady Gaga of EdTech). Oma viimases postituses jagab ta nõuandeid, kuidas oma blogi järgmisele tasemele viia.

Saving Socrates

Jenni Levy kirjutab regulaarselt õpetamise teemadel ning lisab sinna ka tehnoloogia poolt - näiteks kuidas konverentsvideokõnesid ära kasutada keeleõppes ning kuidas rakendada LinkedIn'i õppetöös.  

EdReach

EdReach pakub kirglikele haridusuuendajatele platvormi oma sõnumi edastamiseks.

My Paperless Classroom

Silicon Valley'st - Google'i ja Facebooki naabrusest - kirjutab postitusi Sam Patterson, kes aitab õpetajatel digiajastu muudatustega toime tulla.

The Aside Blog

Seda blogi peavad kaks õpetajat - Mercer Hall ja Patricia A. Russac New Yorgist. Veebilehelt võib leida huvitavaid postitusi selle kohta, kuidas näiteks erinevaid tähtpäevi ja ajaloosündmusi koolitunnis käsitleda.

Maui Librarian 2 in Olinda

Kuigi õpetaja ja raamatukoguhoidja Linda Lindsay näeb iga päeva enda ümber kaunist Maui (Hawaii saar) loodust, veedab ta suure osa ajast raamatu või arvuti taga ning jagab uusi teadmisi ka lugejatega.

Clipboard01.jpg

Üks teema, mida mitmed blogid kajastavad, on ümberpööratud klassiruum. Foto: Flickr, CC BY-NC- SA 2.0, kasutaja ransomtech.

Ed Tech Roundup

Kardad, et oled maha maganud mõne olulise uudise haridustehnoloogia vallas? Bioloogia ja tehnoloogiaõpetaja Michael Karlin hoolitseb selle eest, et seda ei juhtuks.

Reading By Example

Ameerika Ühendriikides Wisconsinis koolijuhi ametit pidav Matt Renwick peab oma südameteemaks digitaalset kirjaoskust. Ühes oma viimastest postitustest kirjutab ta sellest, kuidas algkoolides õppimist personaliseerida.

LearnDash’s Learning & Collaboration Blog

Blogi viimased sissekanded kajastavad näiteks ümberpööratud klassiruumi, mängude ja sotsiaalmeedia kasutamist õppetöös, erinevaid e-õppe tüüpe jne.

Allikas: Katie Lepi "Fabulous Education Technology Blogs Worth Following", Edudemic

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet