Leia häid õppematerjale LREst


Avaldaja:Merje Pors21. Mai 2014

European Schoolneti hallatav LRE (Learning Resource Exchange) võimaldab leida hariduslikku sisu erinevatest riikidest ja erinevatelt tootjatelt. Praeguseks on LREs 260 000 õppematerjali.

Kindlasti on neid, kelle jaoks 2008. aastal avatud LRE on tuttav, kuid ilmselt suuremale osale on sealne keskkond veel avastamata. Materjale lisandub pidevalt, nii et tasub uurida.

LREst võite leida näiteks Austria, Belgia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Ungari, Saksamaa, Islandi, Iirimaa, Portugali jpt maade õppematerjale. Kõigil on võimalus ilma sisse logimata otsida endale sobivat õppevara ja võimalik on ka LRE kasutajaks registreerida, mis annab lisavõimalusi (nt materjalide lemmikuks märkimine, hindamine jne).

Portaali vasakpoolne paneel sisaldab võimalusi materjalide otsimiseks.

  • Materjale võib otsida võtmesõnade järgi, trükkides need lahtrisse „find resources". Vajadusel võib otsingu tulemusi täpsustada õppematerjalide keele või õppeaine järgi.
  • Õppematerjale võib otsida ka lehitsemise teel, klõpsates sõnal märksõnapilves. Sõnade suurus märksõnapilves on kooskõlas nende kasutamissagedusega.

Õppematerjali kirjet avades näete võimalusi, kuidas materjali sõbrale soovitada, hinnata, lemmikuks lisada ja mis muidugi kõige tähtsam - materjal avada. Materjalid on varustatud Creative Commons litsentsiga.

European Schoolneti koordineeritava koostöövõrgustiku SENnet raames on LREsse lisandunud palju õppematerjale erivajadustega õpilastele. Need leiate, kui valite otsingus "Subjects" alt "special needs education".

Head LRE avastamist!

kirje.jpg

Õppematerjali kirje LREs.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet