Tanel Toomi lõputöö Briti filmikoolis (National Television and Film School - NTFS) "Pihtimus", ("The Confession") võitis tudengifilmide Oscari parima välismaise filmi kategoorias.
"Pihtimus" valiti välja 61 tudengifilmi seast 36-st erinevast riigist. Suurbritanniat esindava filmi võit tehti teatavaks 17. mail USA filmiakadeemia võrguküljel.
Filmiakadeemia annab tudengite Oscarit välja alates 1972. aastast selgitamaks parimad Ühendriikides ning üks parim välismaine linateos. 37. korraline tudengifilmide Oscari auhinnatseremoonia leiab aset 12. juunil Los-Angeleses.
"Pihtimus" on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast. Tema südametunnistus on puhas - järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks.
Tanel Toom lõpetas Tallinna ülikooli video ja filmi õppetooli 2005. aastal. Tema film "Teine tulemine" esilinastus Veneetsia filmifestivalil ning võitis parima Euroopa lühifilmi tiitli Archipelago rahvusvahelisel filmifestivalil. Toom lõpetas NTFS-i magistriprogrammi käesoleval aastal. Tema õpinguid on toetanud Eesti Kultuurkapital, Sihtasutus Archimedes, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit.
Allikas: BNS Lisatud 18. mail 2010



