Euroopa Komisjon tunnustab Tartu Kõrgemat Kunstikooli rahvusvahelist tegevust


Avaldaja:Kristi Semidor08. Juuni 2010

Läinud nädalal valiti Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) Erasmuse edulugude brošüüri, mis on tunnustus heade tulemuste eest Erasmus programmi raames Euroopa mastaabis.

Taotluse esitas 64 kõrgharidusasutust 27-st Euroopa riigist ja TKK valiti üheks edulooks, mille laseb Euroopa Komisjon kirjastada väljaandes "Erasmus Success Stories Brochure 2010".

Eelmisel aastal pälvis (TKK) tunnustuse kui edukaim haridusasutus rahvusvahelises koostöös - sel õppeaastal on Erasmus programmi raames välismaale õppima/praktikale minevate üliõpilaste hulk 8% kogu üliõpilaskonnast.

Neljapäeval, 10. juunil algaval lõputööde kaitsmisel on juba viiendat aastat hindajateks eksperdid välismaalt.

Uusmeedia komisjonis osaleb Serge Bismuth (University of Picardie Jules Verne kunstide teaduskonna dekaan Prantsusmaalt) ja dr. Christopher Hales (University of East London teadur Inglismaalt). Disaini komisjonis on Saksamaa vabakutseline disainer Arn Hundertmark. Kunstide ja moekomisjonis on prof. Kristaps Zarins (Läti Kunstiakadeemia prorektor). Restaureerimise ja konserveerimise komisjonis on Jelena Hisamutinova (Ermitaaži vitraažirestaureerimise osakonna restauraator Peterburist).

Tartu Kõrgem Kunstikool
Lisatud 8. juunil 2010

Haridus- ja Noorteamet