Tahvelarvutid aitavad Käo Põhikooli lapsi


Avaldaja:Laura Vetik16. September 2014

Käo Põhikooli õpetajad on kasutusele võtnud tahvelarvutid, et arendada ja juurutada suhtlemist ebaselge kõnega ja kõnetute lastega.

Tallinnas Kristiine linnaosas eramajade piirkonnas asub üks 36 õpilasega hubane, armas ja noor kool – Käo Põhikool, mis toimetab pidevas koostöös Päevakeskus Käoga. Seal õpivad raske ja sügava vaimu- ning liitpuudega õpilased, kes on peamiselt kõnetud. Mõned aastad tagasi Rootsi rehabilitatsioonikeskust külastades (kus käivad Käo Põhikooli õpilaste sarnased lapsed), tekkis kooliperel mõte võtta kasutusele tahvelarvutid, et nende abil arendada ja juurutada suhtlemist ebaselge kõnega ja kõnetute lastega. 2012. aastal õnnestuski Tiigrihüppe Sihtasutuse kaasrahastusel hankida neli tahvelarvutit, neist kolm iPadi ja üks Samsung.

„See, et Käo Põhikoolis õpivad raske ja sügava puudega lapsed, ei tähenda, et nende jaoks poleks tahvelarvuti põnevust tekitav õppevahend,“ selgitab Käo Põhikooli direktor Liina Pihol tahvelarvutite kasutuselevõttu. „Me pakume võimalusi ja tingimusi saada osa sellest maailmast, kuhu me oleme jõudnud.“

Rahvusvahelise koostöövõrgustiku SENnet (The Special Educational Needs Network) raames käisid Merje Pors ja Pille Tina-Kuusik kevadel Käo Põhikoolis vaatamas, kuidas on koolil õnnestunud tahvelarvutite kasutamine õppetöösse juurutada. SENneti tegevusi Eestis koordineerib HITSA Innovatsioonikeskus.

Loe edasi e-Õppe Uudiskirjast.

Foto: Merje Pors.

Haridus- ja Noorteamet