USA haridusmõttekoja NCEE president Marc Tucker ja asepresident Betsy Brown Ruzzi arutasid eilsel kohtumisel haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskiga, mis teeb Eesti haridussüsteemi edukaks.
Samuti arutati selle üle, kuidas oleme jõudnud rahvusvahelise PISA testi tulemuste järgi maailma tippu.
Minister Ossinovski sõnul on Eesti haridussüsteemi üheks edukuse põhjuseks võrdsete võimaluste tagamine kõigile lastele. „Eesti kool suudab märkimisväärselt hästi tasandada sotsiaalmajanduslikke erinevusi ning realiseerida ka nõrgemate laste võimed. Eestis saab igas põhikoolis väga heal tasemel haridust, lapsed saavad üldjuhul tasuta süüa ning neile tagatakse ka õpivahendid. Paljudes riikides see nii ei ole“, selgitas Ossinovski.
Ta lisas, et kuigi Eesti põhikooliharidus kuulub PISA uuringu tulemuste põhjal maailma tippu, on hariduses ka väljakutseid. "PISA test on näidanud, et siiani ei ole meil selget süsteemi, kuidas toetada kõige võimekamate laste õpinguid. Nn hariduslike tippude vähesus on erakordselt tõsine mure. Peaksime looma toimiva süsteemi, kus nii koolil, kohalikul omavalitsusel kui ka riigil oleksid selgelt piiritletud kohustused andekate laste toetamisel“, ütles Ossinovski
USA haridusmõttekoja NCEE (National Center on Education and the Economy) president Marc Tucker on tunnustatud haridusteadlane, kes annab haridusalast nõu ka USA föderaalvalitsusele. Tucker pälvis 2014. aastal James Bryant Conanti auhinna väljapaistva isikliku panuse eest USA haridusse. Tegemist on kõige mainekama USA haridusauhinnaga.
Tucker on ka rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert haridusreformide ja maailma parimate haridussüsteemidega riikide poliitikate alal ning teeb tihedat koostööd ka OECDga.
Marc Tucker viibib Eestis seoses 12.-13. veebruaril Tallinnas toimuva OECD rahvusvahelise konverentsiga „Andmete roll hariduse juhtimises“, kus on üks peaesinejatest. Lisaks aruteludele haridus- ja teadusministri ning ministeeriumi ametnikega, kohtub ta sel nädalal ka üldharidus-, kutse- ja ülikoolide ning SA Innove esindajatega, et kaardistada Eesti edu põhjused PISA testides ning võrrelda neid teiste edukate riikidega. Samuti arutleb ta Kutsekoja esindajate, ettevõtjate ja majandustegelastega selle üle, kuidas Eesti hariduspoliitika on vastavuses tööturu vajadustega.
Allikas: Haridus- ja teadusministeerium.
Foto: Flickr, kasutaja Juan Carlos Mejía, litsents CC BY-NC 2.0.