Kuidas peatada Eesti laste liikumisaktiivsuse langust?


Avaldaja:Laura Vetik11. Veebruar 2015

Eesti rahvastik, nii lapsed, noored kui ka täiskasvanud elanikkond, jääb liikumisaktiivsuse poolest oluliselt alla oma põhjanaabritele. Liikumisaktiivsuse tõusuks peaks muutus algama juba lapseeas.

Eesti tervise- ja spordivaldkonna eksperdid ja teadlased vaatavad murettekitavale probleemile otsa ja kogunevad Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna kutsel 18. veebruaril Tartusse AHHAA teaduskeskusesse liikumisfoorumile „Laste liikumisaktiivsuse langus – kuidas on võimalik seda peatada?“. Üheskoos otsitakse lahendusi laste liikumisaktiivsuse suurendamiseks.

Liikumisfoorumi ühe korraldaja, Tartu ülikooli spordipsühholoogia teaduri Aave Hannuse sõnul on Eesti rahvastiku tervisekäitumises palju arenguruumi. „Liikumisaktiivsusega on oluline tegeleda juba lapseeas, nii kodu- kui ka koolikeskkonnas. See on tervema ühiskonna aluseks. Kokkuvõttes on vähene liikumine seotud paljude terviseprobleemidega. Samas on liikumisvaegusest tingitud tervisehäired ju ennetatavad.“

Eestis läbiviidud viimaste uuringute andmetel on näiteks 11-15-aastastest õpilastest piisavalt aktiivsed vaid 14% lastest. „See tähendab, et tervelt 86% lastest on liikumisega seostatavate terviseprobleemide riskigrupis,“ lisas Hannus.

Loe edasi siit.

Allikas: Tartu ülikooli koduleht.

Samal teemal: