Rahvusvahelist häälepäeva tähistatakse sel aastal Viljandis


Avaldaja:Margit Kink06. Märts 2015

16. ja 17. aprillil toimub Viljandis rahvusvaheline konverents-täiendkoolitus "Häälepäev 2015 - hääl kui algupärane sotsiaalmeedia", mille eesmärk on juhtida tähelepanu hääle olulisusele erinevates eluvaldkondades.

Konverentsi esimesel päeval keskendutakse peamiselt kõne- ja laulutehnika teemadele ning teise päeva loengud käsitlevad hääle tervishoiuga seotud teemasid. Lisaks loengutele toimuvad erinevad õpitoad: osaleda saab näiteks häälele keskendunud Alexanderi tehnika, BiP™hääletreeningu ja hääle korrasoleku hindamise õpitoas.

Häälepäeva konverents-koolituse lektorid on tunnustatud hääle- ja tervisespetsialistid Sibeliuse Akadeemiast, Jyväskylä Ülikoolist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Tallinna Ülikoolist, Ida-Tallinna Keskhaiglast ja mujalt. Häälepäeva konverentsil esinevad loengutega Ritva Eerola, Hannele Valtasaari, Katri Liira, Susanna Metsistö, Sonja Korkman, Allan Vurma, Eve Lukk, Kalev Keeroja, Karin Brown ja paljud teised.

Rahvusvaheline konverents-koolitus toimub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Ida-Tallinna Keskhaigla koostöös.

Rahvusvahelist häälepäeva tähistatakse 16. aprillil üle maailma ning selle eesmärk on teadvustada hääle tervise olulisust. Eestis tähistatakse häälepäeva kolmandat korda. Oodatud on kõik, kelle igapäevane töövahend on hääl!

Lisainfo ja ajakava: http://www.kultuur.ut.ee/haalepaev