Tallinna Keskraamatukogu korraldab noortele Nutipäeva


Avaldaja:Laura Vetik23. Aprill 2015

Tallinna Keskraamatukogu ja Microsofti koostöös toimub reedel, 24. aprillil kell 15.00 Tallinna Keskraamatukogu saalis (Estonia pst 8) Nutipäev.

„Meie raamatukogu eesmärgiks on pakkuda inimestele võimalusi tegeleda enda arendamisega ning selle läbi ühiskonna arengusse tagasi panustada,“  ütles Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm. „Nutipäeva korraldades tahame noortele näidata, et raamatukogu saab kasutada nutikalt, nt digiseadmetest esitada raamatukoguhoidjale infopäringuid reaalajas Skype vahendusel, lugeda e-raamatuid või joonistada raamatukogus graafikalaual.“

Nutipäeval saavad Tallinna koolide gümnasistid nelja tunni jooksul lihvida oma oskusi ja teadmisi kolmes töötoas. Parimatele ja nutikamatele on Microsoft ja Skype välja pannud auhinnad.

Programmeerimise töötuba on noortele, keda huvitab, kuidas tehakseveebilehti ja mobiilirakendusi ning kirjutatakse programme, mida me igapäevaselt kasutame. Töötoas on võimalik kirjutada oma esimesed koodiread, kasutades Microsofti interaktiivseid vahendeid. Osaleda saab ka oma sülearvuti, nuhvli või nutitelefoniga.

Disaini töötoas selgitatakse, kuidaskujundada interaktiivset ja kasutajasõbralikku veebilehte ning milliseid programme ja disainielemente selleks kasutada. Töötoas saab uusi praktilisi teadmisi veebidisainist ning neid kohapeal rakendada.

Graafikalaudade töötoassaavad disaini- ja graafikahuvilised tutvuda elektrooniliste joonistuslaudadega Wacom Intuos Pro M. Töötoas saab oma kunstianded proovile panna või need alles avastada, luues vabakäelisi joonistusi ja eskiise. Lisaks toimub uute oskuste demonstreerimiseks animatsioonide joonistamine

Töötubades osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi disainist ja programmeerimisest. Kõigi osalejate vahel loositakse välja Nokia Lumia 1320. Lisaks eriauhinnad parimatele!

Nutipäeva eesmärgiks on tutvustada noortele vahvaid programme, uusi nuhvleid ja nutitelefone ning anda õpilastele töötubades praktilisi uusi oskusi. Ühtlasi esitletakse Microsofti pilvepõhiseid teenuseid ja räägitakse mobiilsest meelelahutustest.

Microsofti toetusprogrammide koordinaatori Heli Seppingu sõnul on ettevõte võtnud oma südameasjaks noorte IT-alase hariduse ja oskuste arendamise. Tallinna Keskraamatukogus pilootprojektina toimuv Nutipäev on üks ettevõtmistest, millega soovime noori motiveerida tundma huvi infotehnoloogia valdkonna vastu. "Mis võiks olla veel põnevam, kui veeta pärastlõuna vahvas seltskonnas, kirjutades oma esimene koodirida ja õppides midagi uut veebidisainist?” lisas Sepping.

Lisainfo ja registreerimine aadressil nutipaev@tln.lib.ee

Nutipäeva korraldavad Tallinna Keskraamatukogu ja Microsoft. Toetavad Coca-Cola ja Skype.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu.

Samal teemal: