Täna algab üle-eestiline Euroopa Noortenädal


Avaldaja:Laura Vetik04. Mai 2015

Täna algab Eestis 7. Euroopa Noortenädal, mille jooksul toimub 57 noorteüritust üle Eesti - Valjalast Missoni. Noortenädala eesmärk on edendada ja tõsta esile noorte aktiivset osalust töö- ja ühiskonnaelus.

Sadalas toimub Euroopa teemalise hernehirmutiste teemapargi avamine, Lihulas noorte Eurovisiooni kontsert, Paides rahvuskultuuride õhtu ja Ukraina rahvamuusika kontsert, kus astub üles Svjata Vatra solist koos oma tütardega, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumis Baltimaa noorte töö– ja karjäärikonverents, Viljandis Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) simulatsioon, Hiiumaal kino- ja noortepäev, lisaks mitmed fotokonkursid, debatid ja palju muud huvitavat. 

Veel on kavas üritustesari „EVS in Motion“, mis viib üle Eesti ringlusse Hispaania, Itaalia, Ungari, Venemaa, Slovakkia, Prantsusmaa ja Saksamaa Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlikud. Viie päeva jooksul korraldavad nad üheksas maakonnas 18 põnevat töötuba ja tutvustavad noortele oma kodumaa kultuure ning rahvusvahelisi võimalusi.

Noortenädala üritused on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Noortenädalat tähistatakse 33-s riigis üle Euroopa. Lisaks autasustab Euroopa Komisjon Brüsselis Erasmus+ programmi parimaid noorteprojekte. Eestit esindab Brüsselis Jõgeva Gümnaasiumi projekt Ettevõtlik noor = noor ettevõtja!, mis tõi kokku ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad, et leida lahendusi ja võimalusi noortele ettevõtlusega tegelemiseks Jõgevamaal.

Euroopa Noortenädala sündmusi Eestis korraldab SA Archimedes Noorteagentuur koostöös erinevate riiklike, maakondlike ja kohalike partneritega ning noortega üle Eesti.

Euroopa Noortenädala üle-euroopaline programm asub veebilehel: http://youthweek.eu.
Vaata kõiki Eestis toimuvaid noortenädala sündmusi kaardilt.

Allikas: SA Archimedes Noorteagentuur.

Samal teemal: